Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Батьківські дороги розійшлися, а діти залишилися на бездоріжжі

Одне з засідань комісії з питань захисту прав дитини Сокальської райдержадміністрації розпочалось iз нескладних питань. Перше – про опіку над дітьми, позбавленими батьківського піклування. Трьох братів – 14річного Павла, 10річних Івана та Романа, віддали під опіку їхньої бабусі. Заперечень у членів комісії не було.

Друге питання – про визначення способу участі у вихованні дітей батьком. Батьки 6річної Олесі та півторарічної Марійки розлучилися, але батько любить своїх доньок, хоче з ними регулярно бачитися, спілкуватися, тож написав заяву, щоб йому визначили для цього час і місце, оскільки не може знайти спільної мови з колишньою дружиною. Члени комісії зробили це, врахувавши побажання обох сторін. В подібних випадках завжди тішить, що батько хоче виховувати дітей, допомагати їм.

Якщо цю справу вирішили швидко, то наступну слухали довго. Ситуація така. Подружжя розлучилось. Двох доньок 8 і 3 років виховує матір. Батько любить і також хоче виховувати доньок, але жінка написала заяву, щоб позбавити його батьківських прав. Аргументувала це тим, що колишній чоловік не дбає про здоров’я дітей, не допомагає матеріально, коли вони хворіють, аліментів сплачує замало, вчиняє психологічне насилля над старшою донькою. Чоловік заперечував це, просив не позбавляти його можливості виховувати доньок, яких він любить. Він працює електриком – їздить на заробітки. Це засвідчили надані довідки. І хоча жінка була налаштована рішуче, члени комісії відмовили у її проханні. Жаль тільки, що вона не захотіла почути, що чинить неправильно, збурюючи дітей проти батька і перешкоджаючи їх спілкуванню, адже дітям потрібні обоє батьків, їх любов.

Наступне питання також було про доцільність позбавлення батьківських прав – Володимира П. Цю справу члени комісії вже слухали і відклали, давши батькові шанс. Але він не скористався ним. Чоловік живе в обласному Миколаєві, життям 5річного сина не цікавиться, аліменти на його утримання не платить. Раніше хоч телефонував синові, а тепер навіть не відповідає на телефонні дзвінки. Коли хлопчик гостював у бабусі в тому ж таки Миколаєві, батько не знаходив часу, щоб провідати його. Мати Віталика розповіла, що має змогу оздоровити сина за кордоном, але для цього потрібен дозвіл батька, – а де його шукати, коли він їздить на заробітки. Володимира повідомили про заяву колишньої дружини, але він ніяк на це не відреагував, очевидно, йому байдуже, позбавлять його батьківських прав чи ні. Тож члени комісії задовольнили заяву жінки.

Чотири наступні питання стосувались однієї родини. В ній виросло вже декілька поколінь, а елементарного порядку як не було, так і нема. З дванадцяти дітей Марії лише двоє ще навчаються у школі, інші вже повиростали, народили дітей. Побутові умови в них складні: всі живуть в одній хаті, всюди бруд, антисанітарія. Марія неодноразово обіцяла зробити хоча б косметичний ремонт приміщення і нарешті до Великодня побілила і прибрала одну кімнату. Начальник служби у справах дітей Галина Федаш похвалила її за це і попросила продовжувати в тому ж дусі. Але Марія, як завжди, почала вимагати: дайте допомогу, будівельні матеріали… Їй пообіцяли виділити цемент, вапно. На запитання, чому донька не ходить до школи, Марія почала вигадувати, мовляв, над нею там знущаються. Не хотіла слухати заперечень заступника директора школи, яка, зокрема, зазначила, що кращою би мала бути атмосфера в цій родині, а вчителі роблять все, щоб дівчина отримала атестат хоча б про неповну середню освіту. З трьох Маріїних доньок, які також неналежним чином виховують дітей і яких запрошували на засідання комісії, приїхала лише одна. Тож розмови про виховання ними малолітніх дітей не вийшло. Марію попередили, що їх родину постійно будуть контролювати, перевіряти працівники служби у справах дітей, представники школи, міліції, сільради. Але жінка навряд чи це чула, бо і далі висловлювала свої вимоги.

На закінчення засідання члени комісії затвердили виконання індивідуальних планів соціального захисту дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах у 2012-2013 рр., та індивідуальних планів соціального захисту дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, на 2013-2014 рр.

Валентина БЛУДОВА.

Exit mobile version