Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

12-річна Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян, вирушає у Бостон для участі у марафоні

12-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян по вокзалу у Краматорську, візьме участь у Бостонському марафоні.

Вже 13 квітня вона бігтиме на протезах 5-кілометрову дистанцію, аби здійснити мрію захисника та продемонструвати усьому світу незламність українського народу. Сьогодні, перед своєю поїздкою, вона зустрілась з мером Львова та журналістами.

«Коли ви спитаєте будь-якого спортсмена, який займається бігом, він скаже, що взяти участь в Бостонському марафоні – це вершина. І от Яна буде бігти на цьому марафоні, але не просто так – а щоб зібрати кошти на класний сучасний протез для нашого ветерана. Участь Яни у марафоні – дуже крутий символ незламності, тому що Україна незламна за будь-яких умов.

Також маємо окрему місію від міста. Я доручаю Яні прапор нашого міста, щоб коли вона буде бігти – тримала його як символ незламності нашої України. На цьому прапорі – лев, який завжди оберігає, і коли хтось нападає, то він дає належну відповідь», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо: 12-річна Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару, у Львові тренується для участі у Бостонському марафоні.

На зустріч в мерію Яна завітала разом зі своєю мамою та братом, наставниками – реабілітологом і тренерами, та керівником фундації UNBROKEN Олександром Кобзаревим.

«Ми готувалися до марафону, робили багато вправ. Чесно скажу, страшно. Але мене дуже підтримують мама, тренери, UNBROKEN, і я хочу добре виступити в Бостоні», – ділиться Яна Степаненко.

Бігові протези Яні подарував американський протезист Пітер Харш рік тому, відтоді вона боязко, але крок за кроком освоїла, як це – знову бігати. А нині дівчинка разом із мамою та братом відвідає США та візьме участь у марафоні. Саме цей марафон вважається одним із найпрестижніших у світі, тому Яна відчуває відповідальність та трішки хвилюється, але щоразу – усміхається, і каже, що для неї це вже велика перемога.

Протягом трьох місяців дівчинку до забігу готували фізичні терапевти Національного реабілітаційного центру UNBROKEN та тренери бігового клубу PROBIG. Наставники займалися з Яною двічі на тиждень, навчаючи її правильно бігати, щоб юна спортсменка не відчувала дискомфорту.

«Навчилися виконувати спеціально бігові вправи, і власне бігали – для того, щоб напрацювати правильний ритм бігу, і це заняття приносило тільки користь і задоволення», – розповіла наставниця Яни Орися Дем’янюк.

Запросили Яну з родиною відвідати США американські фундації One World Strong та Semper Fi & America’s Fund, що допомагають ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та воєн.

Протягом 6-денної поїздки до Бостона, фундація UNBROKEN запланувала низку подій, де візьме участь родина Степаненків. Це зустріч із благодійниками, партнерами та українською діаспорою.

Ще одна мета Яни у Бостоні – благодійна. Це збір на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта центру НЕЗЛАМНІ Олександра Рясного, який втратив ногу на війні. Дівчинка воліє, аби він, як і вона, теж мав можливість бігати.

Олександру – 30 років, він із Запорізької області. Ще у 18 років пішов на військову службу за контрактом, а згодом поповнив лави Національної гвардії. Пройшов всі етапи цієї війни: АТО, ООС і, зрештою, повномасштабне вторгнення. Важкого поранення зазнав торік у вересні: уламок снаряду пошматував стегно захисника. Наразі він вже на етапі активної реабілітації і протезування.

«З Олександром я познайомилася нещодавно, але він дуже веселий, і мені дуже хочеться йому допомогти. Моя мета – зібрати 615 тисяч гривень на протез. І я дуже мрію, щоб якнайшвидше закінчилась війна і ми всі жили спокійно», – підсумовує Яна Степаненко.

13 квітня Яна візьме участь у забігу, а 16-го вони з братом відсвяткують своє 13-річчя.

Довідка

8 квітня 2022 року, внаслідок терористичного удару росіян по залізничному вокзалу у Краматорську, Яна Степаненко втратила обидві ноги. Світлина, де її на руках несе хірург дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова, облетіла весь світ. Перші протези для ходьби та бігу Яна отримала у США. Торік улітку, після року відновлення за кордоном, вона повернулася до України. Тут Яна продовжила реабілітацію та вже встигла отримати нові штучні кінцівки для ходьби в майстерні протезування центру UNBROKEN.

Бостонський марафон є одним з найбільших та найпрестижніших у світі. Участь в ньому щороку бере близько 30 тисяч людей зі всього світу.

Exit mobile version