Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Жовкві планують відновити пластовий осередок

Активні жителі Жовкви мають намір відновити діяльність Пласту.

Вони вже зустрілись з директором Львівського обласного пластового центру Ольгою Приходько та референтом розвитку Юлею Кравченко, з якими спільно напрацювали кроки щодо відновлення пластового осередку.

Представники Пластового Центру розповіли волонтерам, як працює пластова метода, що потрібно, щоб стати пластовими виховниками та набрати пластові гуртки. Вони також запросили ініціативну групу переглянути курс про Пласт на онлайн-платформі Вільного Університету Майдану та пройти вишкіл, щоб долучитися до лав пластунів.

Як розповідають у центрі, Пласт у Жовкві має неабияку історію. Організація активно діяла до кінця 30-х років у підпіллі. Був сформований 84-й курінь юнаків імені Дмитра Вітовського, який складався з гуртків «Круки», «Пугачі», «Вовки», «Тури», «Орли». Зв’язковим куреня був Лонгин Робак. Найбільше пластунів було при польській гімназії, але вони діяли таємно. Чимало вихованців стали до лав УПА, були вправними вояками-захисниками.

Начальний Пластун (головний пластун організації) Любомир Романків народився та виріс саме у цьому мальовничому містечку. Сьогодні він відомий у всьому світі як провідний науковець компанії IBM в галузі комп’ютерних технологій, винахідник процесів побудови індуктивних і магніто-опірних мікроголовок для запису інформації, що уможливили появу «твердих дисків» та персональних комп’ютерів, автор і співавтор більш як 65 патентів.

Любомир Романків неодноразово приїздив до Жовкви. Там йому було присвоєно звання Почесного Громадянина міста. У Жовкві також була урочиста церемонія погашення марки на честь Начального Пластуна.

У центрі також зазначають, що  на сьогодні Пласт у Львівській області діє у 26 населених пунктах. Львівщина – це регіон, де є найбільша кількість пластових осередків. Щороку кількість збільшується. Саме Львівський обласний пластовий центр працює над тим, що якомога більша кількість дорослих та дітей долучилася до Пласту та створила осередок у своєму місті.

«Команда Центру підтримує ініціативну молодь, що висловила бажання стати пластунами, організовуючи презентації Пласту, розповідаючи про те, чим можна займатися в Пласті, запрошуючи на пластові заходи та проводячи пластові вишколи», – зазначає директорка центру Ольга Приходько.

Також пластовий центр надає літературу про Пласт, проводить пластові заняття, допомагає інформаційно та організаційно пройти всі кроки для створення осередку. Охочі створити пластовий осередок у своєму місті, можуть написати у повідомлення на сторінці Львівського обласного пластового центру у Facebook або на електронну пошту opslviv@gmail.com.

Exit mobile version