Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Декларування доходів громадян – актуальна тема «гарячої лінії»

Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» було присвячено питанням декларування доходів громадянами за підсумками 2015 року. На запитання платників податків відповідала  начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Жовківському районі Тетяна Гринчук. Пропонуємо до уваги запитання додзонювачів:

Коли виникає зобов'язаня подавати у 2016 році Податкову декларацію про майновий стан і доходи?

-Громадяни зобов’язані подати річну Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларацію), якщо протягом 2015 року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) не утримувався, але не є звільненими від оподаткування, зокрема це:

– спадщина (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

– доходи від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу (обміну) власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо;

– доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2015 році перевищує 1710 грн;

– доходи, отримані від двох або більше податкових агентів одночасно і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2015 рік перевищила 146 160 грн (1218 грн х 120);

– іноземні доходи;

– нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2015 році перевищувала 1710 грн;

– дохід, отриманий як додаткове благо, якщо cума нарахованого або виплаченого доходу за 2015 рік більше ніж 609 грн.;

 – інші доходи, з яких не сплачено ПДФО.

Прошу сказати, чи я є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо маю право власності на нежитлове приміщення як фізична особа – підприємець?

– Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.   Оскільки статтею 266 Податкового кодексу України не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Чи можна  подати декларацію засобами електронного зв’язку?  

 Так, з  допомогою сервісу «Декларування он-лайн»,  платники подають податкову декларацію до контролюючого органу засобами електронного зв’язку через Інформаційний портал ДФС.

Щоб подавати декларацію в електронній формі платник податків має отримати безкоштовний електронний цифровий підпис, що видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Після того, як ключ буде отримано, платник може завантажити із сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення під назвою «Програмний комплекс користувача ЦСК». Потім потрібно буде встановити його на свій власний комп’ютер, авторизуватися через особистий електронний ключ та за лічені хвилини відправити декларацію до контролюючого органу.

І не потрібно витрачати такий дорогоцінний час на похід до Центру обслуговування платників, чекати своєї черги і заповнювати декларацію в паперовому вигляді. Адже, комфорт у роботі з платниками податків є запорукою їх успішного бізнесу і сприяє своєчасному наповненню державного бюджету.

До кого можна звернутися для отримання консультації щодо декларування доходів, порядку подання та заповнення декларації?

Громадяни Жовківського  району можуть отримати необхідну консультаційну допомогу щодо декларування доходів, порядку подання та заповнення декларації щоденно в Центрі обслуговування платників ДПІ у Жовківському районі, за адресою: м. Жовква, вул. Св, Трійці 10.

 Я вчитель, Моя донька навчається на платній формі навчання. Чи я маю право на податкову знижку?

-Повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями статті 166 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Начальник ДПІ у Жовківському районі Б.Й. Звізло

Exit mobile version