Через особливість розташування парку та особливу увагу до охорони території, тут велике розмаїття рідкісних видів тварин
Яворівський національний природний парк діє на теренах Львівщини вже 24 роки. Його площа з унікальними природними комплексами, історичними та культурними осередками європейського й світового значення складає понад 70 м 2, а це трішки більше, ніж Сан-Марино.
Через парк проходить Головний Європейський вододіл, на схилі якого починаються річки, що впадають в Чорне, або в Балтійське море. Також на території парку ростуть старовікові букові ліси, є 745 видів рослин та 300 видів тварин, серед яких 8 нащадків диких коней-тарпанів. Через парк пролягає 6 маршрутів, розташовані 2 центри паломництва: Крехівські святині та Страдецька гора.
Парк відкриває для відвідувачів захопливі історичні, релігійні та національні традиції регіону. Тут відбувалися баталії в час Першої та Другої світових воєн та збереглися частини окопів та місця поховання. Також можна відвідати центри релігійного паломництва та навчитися виготовляти воскову свічку, ляльку-мотанку та розписувати яворівську забавку, яку віднесли до елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Через особливість розташування парку та особливу увагу до охорони території, тут велике розмаїття рідкісних видів тварин, серед них: лось європейський, олень шляхетний, горностай, тхір звичайний, видра річкова. Також у парку можна спостерігати за різноманітними видами птахів. Популярний на сьогодні , один із видів рекреаційної активності – birdwatching пропонує спостереження за унікальними видами птахів у парку: сова довгохвоста, орлан-білохвіст, шуліка чорний, підорлик малий, тетерук та орябок, лелека чорний.
У Яворівському парку можна по-особливому відчути силу природи у старовікових лісах. Саме в таких місцинах ростуть найстаріші дерева планети. Такі ліси є чудовим місцем для багатьох рідкісних видів тварин, грибів і рослин.
Парк ідеально підходить для піших прогулянок, мандрівок на велосипедах чи для того, щоб скупатися в озерах та ставках, оскільки в парку перетинаються природно-кліматичні ознаки трьох регіонів: Поділля, Полісся та Карпат.
Яворівський НПП входить до складу Міжнародного біосферного резервату «Розточчя» під егідою ЮНЕСКО.