У сучасних офісах підвищені вимоги пред’являються до забезпечення збереження матеріальних цінностей та інформації. Це можна зробити за допомогою сейфа.
Поговоримо про те, як же вибирати «правильний».
Які сховища є найнадійнішими?
Як вибрати правильно сейф
Як правило, найбільш затребуваними в офісах є вогнестійкі, зламостійкі і комбіновані (поєднують перші два). Ступінь їх надійності визначається часом, протягом якого вони можуть захистити документи у випадку пожежі або спроби злому.
Що таке вбудовувані сейфи?
В даний час заслуженим попитом користуються вбудовувані. Конструктивні особливості і невеликі розміри дозволяють приховати їх у підлозі, стіні, або якихось предметах меблів. Однак найчастіше вони призначені для домашнього використання, щоб захищати від допитливих сторонніх очей. Їх часто називають тайниками.
Такі тайники легко ховаються в стінах, наприклад, за картиною, дзеркалом, або під килимом в підлозі. Такий сейф, який ви можете вибрати на http://131.com.ua/, буде непомітним і не приверне уваги.
Що стосується надійності, то він має потужну передню площину і вкрай незахищені решта стінки. Тому його надійність буде прямо залежати від міцності і надійності того, куди і наскільки добре його вмонтують. Але навіть при якісному монтажі вбудовуються мають низький ступінь надійності (не вище I класу), тобто на розтин даного сейфа потрібно 30-50 хвилин (за ГОСТом, в реальності час розтину, як правило, більше в 3-4 рази).
Як вибрати сейф в залежності від того, що в ньому буде зберігатися?
Зберігання цінностей у сейфі
Вогнестійкий сейф
По-друге, потрібно звернути увагу на ступінь захищеності приміщень, де він буде встановлений, у тому числі на наявність або відсутність у ньому охорони.
По-третє, потрібно представляти, яка потенційна небезпека (пожежа або злом) найбільше загрожує цінностям. Згідно зі статистикою, в 90% випадків вміст знищується внаслідок впливу пожежі і тільки 10% – у результаті розкрадання.
Чим відрізняються між собою вогнестійкий і взломостойкий сейфи?
Вогнестійкі і зламостійкі по-різному забезпечують захист вмісту.
Вогнестійкі повинні забезпечувати низьку теплопровідність, тому їх роблять з легких матеріалів. Стінки вогнестійкого сховища складаються з двох сталевих шарів товщиною 1-1,5 мм з шаром пінобетону між ними.
Вогнестійкі ділять на 3 класи:
класу «Б» здатні захищати паперу і не дозволять температурі всередині підніматися вище 170 ОС;
класу «Д» зможуть захистити відеокасети та магнітні плівки;
класу «ДІС» в змозі захистити магнітні носії інформації.
Однак це зовсім не означає, що такі сейфи можуть витримати тривале і інтенсивне вплив вогню, максимально можливий час захисту становить 4:00.
Зазвичай у вогнестійких складні замки не використовуються, часто це просто ключові замки з профільною личинкою або кодові (з незмінним кодом). Тому не можна говорити про підвищеної секретності такого сейфа.
Взломостойкие захищають від несанкціонованого доступу і мають 10 класів взломостойкості в залежності від часу, необхідного для повного або часткового доступу.
Найбільш затребуваними є класу IV.
Сейф I класу повинен обов’язково знаходитися під додаткової охороною, оскільки може бути розкритий без застосування різаків за 30-50 хвилин. II класу при надійному кріпленні вже може використовуватися в неохоронюваних приміщеннях. А в сейфі III класу можна зберігати великі цінності, оскільки зламувати їх досить важко (буде потрібно як мінімум 5-10 годин), при цьому розбити його неможливо. Що стосується IV-V класів, то вони використовуються в банківських установах і відрізняються великою вагою.
Чи екземпляри, що поєднують в собі переваги вогнестійких і зломостійких моделей?
Комбіновані сейфи, що захищають від вогню і злому, – недешеве задоволення. При цьому важливо враховувати наступні моменти. Якісний взломостойкий може якийсь час стримувати несильний вогонь. Конструкція вогнестійких іноді передбачає наявність внутрішніх осередків, замикаються на ключ і мають II клас взломостойкості.
Крім того, вогнестійкі можуть бути забезпечені вбудованою звуковою сигналізацією, що спрацьовує при пошкодженні. Крім цього, його можна підключати до системи загальної сигналізації, тим самим забезпечується додатковий захист.
Що ще враховувати при виборі?
Не варто думати, що надійність залежить тільки від товщини стінок. Насправді товщина стінок більше впливає на теплопровідність, що важливо для вогнестійких сейфів. Для зломостійких важливі зовсім інші параметри.
Зручність експлуатації також залежить від виду замку. Замки бувають ключовими, кодовими механічними і кодовими електронними. Варто заздалегідь подумати, який замок підійде саме вам.
Якщо сейф буде не тільки сховищем цінностей, а й частиною інтер’єру, то потрібно звернути увагу на дизайн. Сьогодні вибір сховищ, які можуть прикрасити приміщення, широкий – сейфи-вітрини для зберігання дорогих колекцій і зброї, ексклюзивні за спецзамовленням та ін. Як правило, обробка таких моделей включає дорогі матеріали – броньоване скло, цінні породи дерева і т.д.