Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Майже 200 науковців отримали грошові премії від Львівської облдержадміністрації та Львівської облради

Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада щорічно призначають премії для працівників наукових установ і закладів вищої освіти (університетів, академій, інститутів) Львівської області. Цьогоріч за результатами проведеного конкурсного відбору обласні премії отримали 183 науковці у загальній сумі 3 млн грн.

12 листопада премії переможцям вручили Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Як зазначив Сергій Шкарлет, освітяни – це провідники нашого світлого майбутнього, заради якого ми виховуємо наших дітей, даємо їм знання. Він також наголосив, що для якості освіти надзвичайно важливим є очне навчання. Тому вчителі, науковці, викладачі повинні підтримувати вакцинацію, яка дозволить повернутися до офлайн-навчання.

«Освіта і медицина мають нести той промінь добра по вакцинації, який мав би нас убезпечити і привести до звичного здорового життя», – додав Міністр.

«Насправді праця науковців є безцінною! І Львівська обласна державна адміністрація робить все для того, аби стимулювати розвиток науки. Державі потрібні високоморальні, високоосвічені, гідні та сильні українці! Тому вкладаючи в дороги та капітальне будівництво, ми ніколи не забуваємо про освіту і науку!», – зазначив Іван Собко.

Зі 183-х лауреатів

– 26 отримали премії розміром по 20 000 гривень;
– 51 – премії по 17 000 гривень;
– 106 – премії по15 000 гривень.

Захід приурочили до Всесвітнього дня науки, який відзначають 10 листопада.

Зазначимо, що цього року на участь у конкурсі подали 318 заявок. Претендувати на здобуття премій можуть наукові та науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти (ад’юнкти), стажисти-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ та закладів вищої освіти Львівщини, які проводять наукові дослідження, мають опубліковані наукові праці в авторитетних наукових виданнях та високий рівень цитованості (у базах даних Scopus та Google Scholar).

Переможцями без конкурсу стають наукові та науково-педагогічні працівники, які в попередньому році ввійшли до ТОП-2% найбільш цитованих вчених світу за даними проєкту Стенфордського університету та компаній Elsevier та SciTech Strategies.

Повторно премія може присуджуватися тій же особі, але не раніше ніж через п’ять років після попереднього присудження премії.

Exit mobile version