Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Не викидати пакети в контейнери для органіки: львів’ян закликають ретельно сортувати відходи

Органіку львів’яни часто викидають у спеціальні контейнери разом з пакетами. Через це на міській станції компостування комунальникам доводиться додатково відсортовувати органічні відходи. Вони відбирають пластикові пакети, скло та інші відходи.

Відтак, працівники Львівського комунального підприємства «Зелене місто» нагадують мешканцям Львова про необхідність і важливість ретельного сортування органіки. Також у Львові безкоштовно навчають сортувати відходи.

У Львові 99% мешканців мають змогу сортувати органіку. В місті є 1660 контейнерів для сортування харчових та садових відходів на 1513 локаціях. Згодом органічні відходи зі спеціальних контейнерів потрапляють на міську станцію компостування на вулиці Пластова, 13 у Львові.

За словами комунальників, через недбалість мешканців, працівникам компостувальної станції доводиться додатково вручну відсортовувати органіку.

«Ось дещо, що може вас здивувати. Цю органіку перебирають вручну, людською силою. Пластикові пакети, у яких вона прибуває, розриваються. І тут починається ручне сортування – розділити органіку від пластику та пластикових пакетів. Така робота вимагає величезних зусиль та часу.

Але ми можемо змінити це разом! Для цього ми закликаємо всіх вас висипати органічні відходи з пластикових пакетів у спеціальні контейнери для органічних відходів. Ці контейнери розташовані практично на всіх сміттєвих майданчиках у нашому місті. Покажімо свою підтримку працівникам міської станції компостування та спростімо їхню роботу», – закликали у ЛКП «Зелене місто».

Мешканцям нагадують, як правильно сортувати органічні відходи. Зокрема, у спеціальні коричневі баки для органіки можна викидати:

– залишки сирих овочів і фруктів;

– шкаралупу яєць;

– вироби з борошна, залишки кондитерських виробів;

– заварку від чаю без пакетиків, залишки кави;

– скошену траву;

– зів’ялі квіти.

Натомість у контейнери для органіки не можна викидати:

– м’ясо, рибу, молочні та жирні продукти;

– тверді побутові відходи;

– скло та склотару;

– пластик, різноманітні пакети, відходи упаковки, tetra-pac;

– серветки та паперові вироби;

– тканинні вироби.

Зазначимо, на базі ЛКП «Львівспецкомунтранс» управління з питань поводження з відходами Львівської міської ради навчає всіх охочих правильно сортувати відходи. Навчання проводять як для дітей, так і для львів’ян поважного віку.

Навчальний центр поводження з відходами працює щоденно у робочий час на вул. Жовківській, 18. Усі охочі пройти навчання можуть зголошуватися до управління з питань поводження з відходами ЛМР за номером телефону – 0670770076.

Exit mobile version