Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Стрімкі гірські потоки та вільхові ліси: запрошуємо в мандрівку національним природним парком «Бойківщина»

Національний природний парк «Бойківщина» діє на теренах Львівщини 3 роки та розташований на території Турківського району.

Парк розкинувся площею більше 12 гектарів. Територією пролягають низькогірні та середньогірні хребти, на які відкривається фантастична панорама з найвищої вершини Львівської області – гори Пікуй. Тут на мандрівників завжди чекає гостинний бойківський край з унікальною історією, давньою архітектурою та тінистими гірськими стежками серед прадавніх лісів.

«Бойківщина» межує з іншими природоохоронними територіями в Україні – НПП «Сколівські Бескиди» та Польщі Бещадський ПН та РЛП «Долина Верхнього Сяну».

Рослинний покрив парку сформований ялицево-буковими лісами та збереглися великі масиви старовікових лісів площею близько 500 га. Також на території росте близько 700 видів рослин, у тому числі – 32 рідкісних види, що занесені до Червоної книги. Серед рослин є пізньоцвіт осінній, зозульки травневі, журавлина, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний.

У місцевій файні проживає 172 види тварин: олень благородний, саламандра плямиста, канюк, ведмедиця господиня, райдужниця велика, а також 34 види червонокнижних тварин.

В урочищі Мішок, яке межує з польською частиною «Східні Карпати», локалізоване Рамсарське угіддя «Болото Надсяння» – єдине болото в Східних Бескидах в межах України та Польщі, яке не зазнало впливу меліорації. Це знайшло своє відображення в логотипі Парку, на якому розміщено жовтюха торфовищного – метелика, який в Українських Карпатах виявлений лишень в межах цього об’єкта.

Парк знаходиться в межах території постійного проживання бойків – однієї з етнографічних карпатських груп, які зберегли традиційну забудову та до цього часу практикують ужиткове мистецтво: вишивання, теслярство, стельмахівство, бондарство, ковальство.

На території парку прохоять два туристичних маршрути та дві екологічні стежки, розташовані 7 вершин та 17 дерев’яних церков, в тому числі церква Собору Пресвятої Богородиці, яка в 2013 році увійшла до переліку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

На території парку можна побачити та відвідати:

  • Старовікові ліси.
  • Рамсарське угіддя «Болото Надсяння» – це єдине болото в Східних Бескидах в межах України та Польщі, яке не зазнало впливу меліорації.
  • Вододільний хребет – гірський хребет, який відноситься до Східних Бескидів, простягається від витоків річок Уж і Сян до верхів’я річки Ріки.
  • Гора Пікуй (1408 м) – найвища вершина Вододільного хребта та найвища точка Львівської області. Розташована на межі Львівської та Закарпатської областей.
  • Хутір Ліски – звідси відкривається панорама Західних Бескидів – колишніх земель бойків. Поблизу хутора навесні можна побачити цвітіння диких орхідей, яких у парку нараховується понад 10 виді.
Exit mobile version