Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Себечеві відкрито акушерський пункт

25 квітня отримав нове життя Себечівський фельдшерсько-акушерський пункт, який урочисто відкрили в оновленому приміщенні. Тут було велелюдно. З цієї нагоди зійшлися жителі села та приїхали головний лікар Сокальської ЦРЛ та його заступник Роман Швед і Сергій Касян, заступник директора зі збуту ДВАТ «Шахта «Надія» Олександр Кондратюк, головний лікар Белзької районної лікарні Ігор Кошовський, Мурованський сільський голова Іван Василишин. Присутні здивовані побаченим, бо ще декілька місяців тому в цьому приміщенні було холодно, тхнуло гниллю, а грибок «з’їв» стіни та підлогу. Нині ж у кімнатах для прийому хворих та для маніпуляцій й проведення щеплень все сяяло чистотою і пахло свіжістю. Та найбільше раділи цьому завідувач фельдшерськоакушерського пункту Наталія Романів та санітарка Світлана Марчук. Пані Наталія розповіла, що новосілля ФАП стало можливим завдяки благодійникові – директору ДВАТ «Шахта «Надія» Миколі Криштопі, який зробив ремонт власними силами. Тут виклали стіни плиткою, підбили гіпсокартоном стелю, пошпаклювали її, поклали підлоги, провели водопровід, поставили бойлер, підвели опалення…

Адже для медичного закладу дуже важливо, щоб у приміщенні було тепло, бо ж потрібно роздягнути малюків для зважування, зробити щеплення чи оглянути хворого під час прийому. Сюди раз на місяць приїжджають педіатр і сімейний лікар з Белзької районної лікарні. Себечівський ФАП обслуговує два населені пункти Себечів і Вербове, де проживають 650 і 111 осіб, з них 13 дітей до року та 62 – шкільного віку.

Освятив приміщення місцевий священик – настоятель храму Воскресіння Господнього, отець Микола Шульган, який подякував усім, хто дав нове «життя» ФАПу, і поблагословив медпрацівників на добру справу.

Мурованський сільський голова Іван Василишин також подякував усім, хто долучився до доброї справи, і побажав, щоб люди були здоровими, а у ФАП частіше приходили по пораду чи консультацію, ніж лікуватись, щоб фельдшер Наталія Романів стояла лише на сторожі здоров’я селян. І пообіцяв, що купить для медустанови насос для проточної води.

Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед вдячний директору шахти Миколі Криштопі та всім, хто допоміг відкрити оновлений ФАП, який був у жахливому стані. Тепер ця медична установа працюватиме на благо жителів. «Відкриття комфортного фельдшерськоакушерського пункту – це ще один крок у наближенні населення до отримання доступних якісних медичних послуг», – зазначив він.

Заступник директора зі збуту ДВАТ «Шахта «Надія» Олександр Кондратюк від керівника та колективу підприємства привітав працівників ФАП з новосіллям, і зауважив, що підприємство раде допомогти громаді Себечева.

А також побажав, щоб фельдшерсько-акушерський пункт служив людям, бо тепер вони за потреби матимуть куди звертатися по фахову медичну допомогу.

Заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергій Касян пригадав, як півроку тому вони оглядали приміщення ФАП. Фельдшер не могла здійснювати амбулаторний прийом хворих і була змушена приймати їх вдома. Однак завдяки головному лікарю Сокальської ЦРЛ Романові Шведу, Мурованському сільському голові Івану Василишину, фельдшеру Наталії Романів, які проявили ініціативу та звернулися до Миколи Криштопи, ФАП сьогодні зовсім інший.

Колишня вчителька Себечівської школи Марія Лимич від громади і своєї родини щиро подякувала Миколі Криштопі за те, що дбає про їхнє село, звідки походить його дружина. Адже нині приємно зайти у фельдшерськоакушерський пункт, тут не гірше, ніж у поліклініці. Вона також наголосила, що пан Микола – людина щедрої вдачі і доброго серця, допоміг себечівцям не тільки відремонтувати ФАП, але й у багатьох інших справах, навіть ремонті доріг. Пані Марія зачитала свої поетичні рядки, присвячені йому. М. Лимич добрим словом згадала й місцевого фельдшера, яка є для односельців рятівницею.

Завідувач ФАП Наталія Романів подякувала від себе особисто і громади директору ДВАТ «Шахта «Надія» Миколі Криштопі, який відгукнувся і допоміг відремонтувати ФАП, і побажала, щоб його доброта та добрі справи верталися сторицею, щоб завжди з ним було здоров’я, благополуччя, щоб завжди бачив успіх у своїй праці і мав натхнення до доброчинних справ.

Приємно, що медзаклад на селі отримав «нове життя», і селяни матимуть куди звертатися по медичну допомогу. Адже для сіл, які віддалені від райцентру, це дуже важливо. Тепер у відремонтований ФАП, де є всі умови, можна скеровувати вузьких спеціалістів для ретельного огляду і обстеження хворих мешканців сіл Вербове та Себечів.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Exit mobile version