Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вибираємо склопакет для вікна

Кожен елемент конструкції вікна важливий по-своєму. Враховуючи, що через шибки ваш погляд проробляє шлях в навколишній  світ, шлях цей шлях потрібно зробити комфортним і безпечним. У той же час саме скло повинно перегороджувати дорогу цікавим, а то й зовсім недружнім поглядам ззовні. Як вибрати “правильне” скло?

Вибір склопакета для вікон

У сучасних віконних конструкціях одиночні скла практично не використовуються. Прозора частина вікна являє собою так званий склопакет – кілька листів скла, зібраних паралельно і скріплених між собою таким чином, що порожнини між ними утворюють герметичні камери, заповнені повітрям або газом.

Склопакети розрізняються кількістю аркушів, набором властивостей і якістю застосовуваних стекол. А також їх товщиною, відстанню між листами в пакеті, додатково застосовуваними плівками або напиленням, дистанційними рамками і т. Всі ці фактори, природно, істотно впливають на вартість вікна в цілому.

Так який вставити склопакет? Де знайти золоту середину між ціною та якістю? Розглянемо докладніше види склопакетів і неспішно виберемо для себе той набір необхідних характеристик, який потрібен саме нам.

Основні критерії по вибору склопакета

Почнемо з виробника. Віконні профілі для металопластикових вікон від VEKA в Україні однозначно мають перевагу перед іншими профілями, так як в них є спеціальні ніші для вентиляції склопакетів. Традиційно ми звикли довіряти зарубіжним виробникам більшою мірою, ніж своїм, вітчизняним. Однак у даній ситуації більш важливим є не географія виробництва, а дотримання стандартів, у тому числі міжнародних. Тому не зайвим буде запитати у продавця або безпосередньо у менеджера, що представляє компанію-виробника, про наявність таких сертифікатів.

Сертифікати відповідності – відмінні гарантії, але ми підходимо до справи грунтовно. А тому і далі продовжимо знайомство з правилами про те, який вставити склопакет і залежно від чого його вибирати. Доступний і вельми корисний спосіб – зовнішній огляд. Перевірте скла на наявність видимих ​​дефектів – раковин, подряпин, мікротріщин і сколів, особливо по краях. Зверніть увагу на наявність помутнінь – скло повинне бути ідеально прозорим. А також подивіться, чи немає візуального спотворення предметів, що знаходяться за пакетом у напрямку вашого погляду. Зробіть це під різними кутами зору. Візьміть який-небудь предмет правильної геометричної форми, з чіткими гранями або контрастними смугами, наприклад книгу. Додайте її за пакетом і уважно придивіться.

Наступне властивість склопакета – здатність зберігати тепло. Підвищити це можна як правило за рахунок збільшення кількості камер. Зазвичай виготовляють склопакети з трьох паралельних листів, що складаються з двох камер. До речі кажучи, якщо важко відразу побачити кількість стекол в пакеті, використовуйте простий спосіб – піднесіть запальничку до вікна і порахуйте кількість віддзеркалень язичка полум’я. Однак, приймаючи рішення, який вставити склопакет, слід знати, що існує більш радикальний спосіб збереження тепла – застосування стекол зі спеціальним теплосберегающим напиленням з солей срібла. Такі скла мають здатність “віддзеркалював” теплові хвилі, що призводять до збереження до 100% тепла в приміщенні.

Ще одна хороша властивість багатокамерних пакетів, крім збереження тепла в квартирі – зниження рівня шуму. Тому враховуйте при виборі рівень шуму за вікном. Навіть без вимірювання спеціальними приладами зрозуміло, що вікна, що виходять на жваву магістраль, повинні захищати від небажаних звуків більшою мірою, ніж вікна квартири будинку в спальному районі або в дачному селищі. Додатково збільшити коефіцієнт шумопоглинання можна за рахунок застосування склопакетів з збільшеною дистанцією між стеклами, а також за рахунок збільшення товщини зовнішнього скла.

Наступна характеристика, яку вам потрібно взяти до уваги, це здатність перешкоджати проникненню сонячних променів. Вона особливо важлива влітку, якщо ваші вікна виходять на сонячну сторону. Для цього застосовують різні плівки. Відповідно змінюється зовнішній вигляд вікна – вони можуть бути тонованими різного ступеня інтенсивності або ж зовсім дзеркальними. Тонування скла впливає на те, як виглядатиме вулиця з квартири – видимість трохи знижується. Але при цьому навіть без штор ввечері при включеному світлі зовні видно лише силуети.

Ще один клас плівок, застосовуваних у склопакетах – захисні. Вибираючи вікна із захисними плівками на етапі рішення, який вставити склопакет, ви, тим самим, вибираєте рівень власної безпеки. У звичайних умовах багатоквартирних будинків склопакети, посилені захисними плівками для запобігання можливих механічних пошкоджень, доцільно ставити жителям нижніх і верхніх поверхів. Квартири, розміщені на цих поверхах, як правило, найбільш часто піддаються спробам пограбування. Звичайно, має сенс звернути увагу на пакети із захисними плівками при установці вікон в котеджах з відкритим доступом із зовнішнього боку. Плівки бувають різними і забезпечують різний рівень захисту – як від випадкових ударів, так і від кулі.

І наостанок – про поки що кілька екзотичних, але набирають популярність склопакетах, що мають можливість змінювати свій колір за бажанням господарів. Така можливість реалізована за рахунок спеціальної конструкції з подвійних стекол, між якими є особливий електропровідний шар. У звичайному стані вікна, забезпечені такими склопакетами прозорі і безбарвні, але можуть змінюватися в залежності від погоди або бажання домочадців.

Будьте уважні, враховуйте всі умови експлуатації ваших вікон, і крізь них неодмінно прийдуть і залишаться у вашому будинку тепле сонце і радісне світло.

Джерело – офіційний сайт компанії ВЕКА в Україні

Exit mobile version