Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Судовій Вишні відбувся культурно-дипломатичний захід під назвою «Леся – 150. Мрійниця, вершниця»

19 червня, у Судовій Вишні, що неподалік Львова, розпочався культурно-дипломатичний захід під назвою «Леся – 150. Мрійниця, вершниця». 

Чимало сторінок біографії видатної українки достеменно не вивчені, або ж успадковані від радянських дослідників. З огляду на це, більшого значення набуває той період життя і творчості Лесі Українки, який вона провела в Грузії.

«Якби Леся Українка жила у нас час, то почувала б себе цілком комфортно. Сильна і незалежна, незламна і волелюбна, Леся Українка – це жінка-революція, жінка-геній, жінка-мислителька і справжня аристократка. Тепер ми чудово розуміємо її роль та рівень, на який письменниця вивела українську літературу. Леся Українка для нас не просто жінка в нашій літературі, а визначна особистість української історії. Сьогодні подія має не лише культурне, а й дипломатичне спрямування. Адже захід присвятили й Дням Грузії в Україні. Знаю, що Леся Українка була знаною мандрівницею – географія подорожей письменниці охоплює три континенти. А одним із важливих етапів у її житті був грузинський період творчості. Дякую усім причетним за організацію надзвичайно цікавого мистецького заходу й те, що таким чином популяризуєте українську культуру», – зазначив голова Львівської ОДА.

Як відомо, письменниця любила коней. Її любов до благородних тварин у процесі виховання прищепили батьки. Особливо Леся Українка мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Тому не дивно, що головною локацією події обрали саме Австрійські конюшні ХІХ ст. Вони єдині в Україні, що збереглись до сьогодні в автентичному вигляді.

Серед основних атракцій: конюшні, кінне поло, виставка картин сонячних дітей-художників, книжкові презентації, майстер-класи для дітей, конкурс малюнків, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся».  Також гості зможуть побачити театральний етюд-уривок «Лісової пісні», показ етноодягу з різних регіонів.

Музичний супровід забезпечив симфонічний оркестр, завдяки якому впродовж заходу лунали українські та грузинські мелодії. Наприкінці усі могли почастувати стравами грузинсько-української кухні.

Авторками ідеї та кураторками проєкту стали Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Довідково: у Києві Лесі Українка познайомилась зі студентом з Грузії Нестором Гамбарашвілі, який часто розповідав їй про свою Батьківщину. Поетеса так захопилася розповідями нового знайомого, що захотіла відвідати цей край. У 1903 році їй випала така нагода. Відтоді й упродовж наступних 10 років Леся Українка часто відвідувала Грузію, водночас надихалась на створення своїх творів. До прикладу, її твір «Мрії в бурю» був написаний саме у той період.

Exit mobile version