Йшлось про розвиток архітектури та мистецької спадщини, інноваційні методи у дослідженні та проєктуванні об’єктів дизайну.
Сьогодні, 8 грудня, у національному університеті «Львівська політехніка» відбулась науково-практична конференція «Теорія та практика дизайну: нові виклики в умовах війни».
В межах зустрічі митці та викладачі змогли обмінятись практичним та теоретичним досвідом щодо вивчення та розвитку дизайну, архітектури та мистецької спадщини, знаннями про інноваційні методи у дослідженні та проєктуванні об’єктів дизайну та архітектури в умовах повномасштабного вторгнення. Захід також відвідав заступник очільника Львівської ОВА Юрій Бучко.
«Вкотре нагадую, що зараз кожен мусить боротись із ворогом на своєму фронті. Зокрема, і спільнота архітекторів та дизайнерів – вони займаються професійною діяльністю, підтримують армію, волонтерять, а також напрацьовують стратегії повоєнної відбудови наших міст. Адже масштаби руйнувань, які росія завдає Україні, важко уявити. Працюємо зараз, будемо ще активніше працювати після перемоги. Вистоїмо!», – наголосив він.
Директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько зазначила, що зараз професійна спільнота митців постійно напрацьовує рішення, які зроблять наші міські простори такими, що відповідають усім викликами часу.
«Безпекова складова завжди була пріоритетною у розробці дизайнерських та архітектурних проєктів. Тепер це питання не лише загострилося, але й набуло інших вимірів. Безпека, національна ідентифікація, інклюзія, енергоефективність. Усі ці запити ми повинні не просто задовільнити, а зробити це якісно. Тому професійна спільнота постійно напрацьовує такі рішення, які зроблять наші міські простори такими, що відповідають усім викликами часу», – додала вона.
До організації конференції долучились департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА, Національний університет «Львівська Політехніка», Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа».