Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Народний дім – гордість села Низи

Нині чимало молоді проводить свій вільний час у барах, кафе. А ось юнаки та дівчата села Низи щовечора спішать у Народний дім. Віра Середоха працює завідуючою цим культосвітнім закладом лише два роки, але за цей час встигла завоювати прихильність і дітей, і юні, і дорослих.

Проблем у сільського Народного дому багато, та найперше, що б хотіла реалізувати пані Віра – це придбати сценічні костюми. Аматорів сцени в Низах чимало, а костюмів бракує. Та й для проведення дискотек, вечорів потрібна звукова апаратура.

При Народному домі діє вокальний ансамбль «Низівчанка», який добре відомий на теренах нашого району. Його учасники мають хороший репертуар, весь час розучують нові пісні, а глядачі їх чудовий спів можуть слухати годинами. На жаль, у цьому культурнопросвітницькому закладі немає художнього керівника. Тому Віра Середоха змушена просити небайдужих людей з музичною освітою допомагати у підготовці та проведенні свят.

Молодь села збирається у Народному домі, бо тут панує домашній затишок і комфорт. Хлопці та дівчата можуть поспілкуватися між собою, пограти у теніс, послухати музику та потанцювати. Як розповідає Віра Середоха, коли потрібно виконати якісь роботи, хлопці та дівчата завжди допомагають. От і цього року молодь ходила від хати до хати і вітала односельчан з різдвяними святами, ставила Вертеп. За отримані кошти хотіли купити музичну апаратуру, однак грошей не вистачало. Тому пані Віра звернулася до депутатів сільської ради, аби виділили кошти. З місцевого бюджету на сесії депутатський корпус виділив п’ять тисяч гривень, тому лунатиме музика в Народному домі.

При культурно-просвітницькому закладі в Низах діє драматичний гурток, який складається з 10 учасників. Охочі можуть спробувати власні сили в театральному мистецтві. Усі активні, із задоволенням беруть участь у вечорах, святах. Жодний виступ не обходиться без участі Володимира Мухи, Мар’яни Смірнової та Христини Селик.

Народний дім с. Низи в минулому році спіткала прикрість: його пограбували. Те, що створювали роками, злодії вмить обікрали. Пані Віра з жалем згадує, як зранку не побачила сценічного одягу, музичного центру, доріжки та багато інших речей. Завдяки коштам з місцевого бюджету це вдалося частково обновити, купили штори в глядацький зал, світильники, скатертини.

У приміщенні залу розмістився музей стародавніх речей «Відгуки давнини». Експонати приносили низівчани: хтось у старій бабусиній скрині знайшов стародавню українську вишиванку, у когось були камізельки, спідниці часів сивої давнини. Тепер жителі села мають змогу прийти у Народний дім і поринути у минуле.

Не стоїть осторонь проблем Народного дому і Ванівський сільський голова Галина Пагула (на знімку). В минулому році були виділені кошти з місцевого бюджету, завдяки яким у культурнопросвітницькому закладі перекрили дах, обновили сцену.

В усі державні чи релігійні свята зі сцени Народного дому села Низи лунають пісні, вірші. Видно, що у віддаленому від райцентру населеному пункті процвітає українська культура, молодь бере активну участь в громадському житті. Віра Середоха, завідуюча Народним домом, своєю натхненною і невтомною працею збагачує духовну спадщину нашого народу. Добре, що не перевелися майстри культурної справи на селі, адже за культурою – майбутнє держави.

Ольга РОМАНЮК.

Фото автора.

Exit mobile version