Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Львові реставратори дають практичні рекомендації управителям будинків щодо реставрації пам’яток

У Львові розпочався другий цикл навчань для управителів будинків, представників комунальних підприємств та ОСББ щодо збереження культурної спадщини.

Тепер до навчань залучили і фахівців-реставраторів, які на прикладі конкретного будинку діляться практичними рекомендаціями щодо ремонту, зокрема стін, столярки та кованих елементів. Перша зустріч в такому форматі відбулася вчора, 14 березня, у Галицькому районі міста.

«Як мешканцям відремонтувати сходову клітку, якщо будинок – памʼятка? У рамках проєкту #ДЕМЕЖА розпочинаємо весняний період важливих зустрічей.

Вчора спільно з представниками ЛКП Галицького району, фахівцями з реставрації та керівництвом управління охорони історичного середовища предметно обговорювали важливість дотримання вимог Порядку утримання фасадів будівель і споруд на території історичного ареалу (і не тільки). Також розглянули методичні рекомендації щодо ремонтних робіт, зокрема стін, столярки та кованих елементів», – розповіли в ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища ЛМР.

Як зазначили організатори, на зустрічі обговорили рекомендації щодо збереження автентики стін, столярки та кованих елементів на прикладі будинку в історичному центрі Львова – на вул. Вірменській, 25.

«До таких зустрічей ми запросили реставратора столярки Олександра Савчука, реставратора по металу Юрія Миколаїшина та реставраторку стінописів Ірину Гірну. Олександр та Юрій проходили фахову підготовку в межах проєкту з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та співпрацюють з нами по Програмі співфінансування. А Ірину ми неодноразово залучали до наших майстер-класів та інших активностей», – розповіли у ЛКП «Бюро спадщини».

Аналогічні зустрічі проведуть і в інших районах Львова.

Нагадаємо, раніше цикл навчань щодо збереження культурної спадщини для управителів будинків, представників комунальних підприємств та ОСББ провели працівники управління охорони історичного середовища та ЛКП «Бюро спадщини». Тоді розповідали, зокрема, про порядок утримання фасадів будівель-пам’яток та будівель, що розташовані у в історичному ареалі Львова; про відповідальність за стан будівлі чи окремих архітектурних елементів, що несуть загрозу для безпеки людей. А також – про можливості для власників пам’яток у межах програм співфінансування реставрації історичних вікон, брам та балконів у будинках – пам’ятках культурної спадщини.

До слова, мешканцям наголошують: перед тим, як проводити роботи у пам’ятках архітектури та об’єктах цінної забудови, слід звернутися в управління охорони історичного середовища ЛМР (вул. Валова, 20). Працівники консультують щосереди та щочетверга з 9:00 до 16:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00), тел: +38 (032) 235-43-40, +38 (032) 297-55-69.

«Якщо ви свідомі мешканці, які цінують культурну спадщину, і вам потрібно знайти реставратора, рекомендуємо пошукати його в онлайн-каталозі «Оператори спадщини», обравши потрібну категорію», – наголосили в ЛКП «Бюро спадщини».

Exit mobile version