У межах Львівського тижня скульптури 2024 у Національному музеї імені Андрея Шептицького відкрилася виставка Володимира Семківа «Kindergarten».
У своїх роботах митець демонструє глибинні емоційні стани дорослих, приховані за маскою дитинства, і цим ставить під сумнів традиційні уявлення про «дитячість».
«Kindergarten», або ж «Дитячий садок» – це виставка про дитячі стани (чи не про дитячі? про нас із вами? про суспільство?). Володимир Семків навмисне відмовляється від деталей, залишаючи простір для вільних інтерпретацій. Його скульптури подібні до персонажів казок. Одночасно нагадують іграшкових дітей. А ще викликають асоціації з недитячими випробуваннями й травмами, які переживає сучасне суспільство.
«У моїх роботах можна шукати багато сенсів, кожен відчує якийсь свій. Але те, що я б хотів сказати цим проєктом – важливість відчуття моменту, його цінність. Це про цінність кожного з того і того внутрішнього kindergarten», – наголосив під час відкриття виставки Володимир Семків.
У просторі виставкових залів розгортається дійство, яке більше подібне на застиглий театр. Зали наповнені запахом різаного дерева і пошуком маршруту серед великих діток, які, виявляється, не такі вже маленькі й ніжні. Перший зал – про народження дитини. Далі – етапи її росту й дорослішання. Поступово з’являються улюблені «іграшки», з деякими навіть стає важко дати собі раду. А потім гойдалки життя розгойдуються далі і несуть то вгору, то вниз, то вгору, то вниз…
«Ми з вами знаходимося у Кіндерґартені, де певні соціальні моделі зводяться до дитячих (на перший погляд) метафор. Тут Володя знайшов нову мову скульптури і це стосується далеко не матеріалу, з яким працює автор. Це виставка зрілого, дорослого митця, який мислить не просто одним твором, а цілим простором, цілісністю проєкту», – Павло Гудімов, куратор виставки.
Виставка, яку Володимир Семків підготував спеціально для Національного музею, створена в дереві, що завжди грубе і ніби рване на шматки. Ніякого шліфування, єдиний інструмент – бензопила. Цікаво, що роботи, які були створені для цієї виставки, скульптор змайстрував з аварійних дерев, які зрізали у міських парках.
Графік роботи виставки – з вівторка по неділю з 10:00 год до 18:00 год (каса зачиняється о 17:30 год) з 8 жовтня до 10 листопада 2024.
Нагадаємо, зараз у Львові триває третій Тиждень скульптури, який проходить під гаслом «Слід памʼяті». Більше про виставкові проєкти ЛТС 2024 можна дізнатися тут.