8 грудня в Сокальському ліцеї №1 пройшло літературно-мистецьке свято «Вона серцем була з Україною», присвячене 100–літтю від дня народження Мирослави Ласовської-Крук. Це відома українська письменниця, малярка, акторка, мисткиня, яка народилась 11 березня 1919 року на Турківщині. Її мати – Ольга з родини Романовських, походила з Сокаля. З 1927 року Мирослава проживала на малій Батьківщині своєї матері, навчалась в Сокальській гімназії і закінчила її у 1937 році.
Літературно-мистецький вечір зібрав чимало людей: духовенство, представників влади, освітян, пластунів з станиці «Сокаль, а також громадські організації. В жвавому обговоренні творчості та життєвого шляху письменниці взяли участь адміністратор храму Архистратига Михаїла Роман Синицький, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, племінник Мирослави Ласовської, кандидат медичних наук, громадській діяч, волонтер Андрій Петрух, директор Сокальського ліцею №1 Любов Омеляш, керівник музею «Людина.Земля.Всесвіт» Анатолій Покотюк.
Захід розпочали вихованці Сокальського ліцею №1, які представили присутнім уривок п’єси Мирослав Ласовської-Крук «Віщування старого дуба». Пластуни розповіли про основні віхи її біографії, а ведучі літературного вечора, старший науковий співробітник музею «Людина. Земля. Всесвіт» Наталя Покотюк і науковий співробітник музею Ольга Янчук говорили про її творчість.
Голова Сокальської районної ради Микола Пасько звернув увагу, що Мирослава Семенівна жила в час суцільної боротьби українців за свою волю та незалежність. Радянська влада цілеспрямовано знищувала українську еліту, яка становила загрозу сталінську режиму: «Розстріляне відродження» – так називали духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 20-х і 30-х рр. XX ст. в Україні, яке було знищене. Частина українців, хоча і змогла втекти від репресивної системи за кордон, була позбавлена рідної Батьківщини. Серед таких людей була Мирослава Ласовська, яка емігрувала до Аргентини, потім переїхала до США. Ми не знаємо з якими труднощами стикалась українська письменниця на чужині. Тому схиляємо голову перед її мужністю, адже там, на Заході, вона завжди пам’ятала про Україну».
Микола Пасько подякував організаторам цього літературного вечора, за вшанування та збереження пам’яті про нашу землячку і запропонував: «Сокальська районна рада спільно із Сокальським осередком Пласту реалізує патріотичний проєкт «Стежками Героїв Сокальщини». В його межах створюється електронна карта Сокальського району, яка буде містити інформацію про події, що відбувались на наших теренах, про видатних людей Сокальщини: новітніх героїв та учасників національно-визвольної боротьби минулого століття. Я прошу пластунів та колектив Сокальського ліцею №1 підготувати інформацію про Мирославу Ласовську-Крук, щоб ми могли використати цей матеріал для нашого проєкту».
Голова райради також вручив подяку Андрію Петруху за збереження національної та історичної пам’яті Сокальського краю.
Велике зацікавлення викликала презентація Андрія Петруха про родину української письменниці. Присутні також переглянули короткий документальний сюжет, який таємно був привезений сюди у 1968 році, щоб мама Мирослави Семенівни, яка жила в Сокалі, могла хоча б завдяки відео, побачити свою доньку. Окрім того, учасники вечора почули останні слова мисткині про Україну.
Окрасою літературно-мистецького заходу став виступ ансамблю скрипалів – викладачів Сокальської дитячої школи мистецтв «Ladies».