Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Дрогобичі відзначили лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка

Лауреат Премії отримав 200 тисяч гривень та золоту медаль вартістю 76 тисяч грн.

Міжнародну премію заснували у 2015 році. Її надають за наукові відкриття, здобутки та заслуги науковців світу у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук. За здобуття премії змагаються історики, мовознавці, літературознавці, правники, філологи та представники інших наук.

Сьогодні, 27 серпня, у річницю з дня народження письменника, у Народному домі імені Івана Франка у Дрогобичі відзначили лауреата премії. Ним став Микола Легкий — доктор філологічних наук, завідувач відділу франкознавства, старший науковий співробітник Інституту Івана Франка Національної академії наук України з книгою «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці».

До теми: На Львівщині вшанували пам’ять Великого Каменяра — Івана Франка  

Лауреат Премії отримав 200 тисяч гривень та золоту медаль вартістю 76 тисяч  грн. Преміальний фонд формується коштом благодійних внесків.

«Франко вчив нас не тільки бути європейцями, відчувати себе українцями, незалежно від географії проживання, але й вчив перемагати. Одразу спадає на думку репліка з твору Захар Беркут: «Чим ми побідили? Чи нашим оружжям тільки? Ні. Чи нашою хитрістю тільки? Ні. Ми побідили нашим громадським ладом, нашою згодою і дружністю…» Франко дає чимало рецептів, як ми можемо перемогти у війні сучасній, тож потрібно дослухатися до його слів. Щиро дякую за вагому відзнаку своєї праці, а своєму наступнику бажаю здобути перемогу уже в мирний час», – сказав Микола Легкий.

Цьогоріч комітет Премії отримав 15 праць, які подали науковці з України та Японії. Експертна рада, до якої увійшло 32 науковці з Австрії, Італії, Польщі, Словаччини, України та Чехії, визначила номінантів Премії.

На здобуття Премії роботи науковців подають академічні установи, вищі навчальні заклади України та країн світу. Одна особа може бути лауреатом Премії лише раз. Лауреата обирає міжнародне журі.

«Ми говоримо українською, думаємо українською, дбаємо про українське завдяки людям, які присвятили своє життя Україні. Одним з таких геніальних українців є Іван Франко. Ми дякуємо митцеві за всі творчі здобутки, які сьогодні має наша країна, обіцяємо примножувати їх для наступних поколінь. Галузі культури та освіти залишаються дуже важливими до фінансування у воєнний час. На рівні області ми дбаємо за створення нових премій, конкурсів, розвивати творчий потенціал у нашої молоді. Повинні згадати сьогодні і про наших захисників, які дають нам змогу гідно вшанувати пам’ять Великого Каменяра», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

За 8 років існування на премію претендували понад 100 науковців та більш як 10 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великої Британії, Німеччини, США, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії.

Першим лауреатом Премії у 2016 році став Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар за докторську працю, присвячену дослідженню екуменічної діяльності митрополита Андрея Шептицького.

ЛОДА

Exit mobile version