Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Депутати Сокальської районної ради не підтримали звернення, яке стосувалося підвищення ціни на газ

2 листопада пройшло ІІ пленарне засідання 34 сесії Сокальської районної ради 7 демократичного скликання. Депутати розглянули 11 питань порядку денного.

Зокрема був затверджений план роботи Сокальської районної ради із переліком основних питань, що виносяться на розгляд пленарних засідань райради.

Доповів по питанню «Про затвердження Положення про надання щорічної грошової винагороди керівникам закладів освіти, комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр»  та Сокальського районного методичного кабінету за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків» голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Він зауважив що необхідності у розгляді цього питання немає, тому що рішення про винагородження освітян було прийнято ще на першому пленарному засіданні під №27. Тому зараз пропонується шляхом поправки прийняти рішення, яке стосується реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Йдеться про передачу приміщення приватному підприємству «Редакція газети «Голос з-над Бугу» в оренду терміном на 49 років  і про створення комісії по прийманню та передачі майна. Більшістю голосів це питання було підтримано.

Далі була затверджена Програма фінансової підтримки об’єктів благоустрою в Сокальському районі, внесені зміни в Положення про оренду майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району та  внесені зміни до Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна, що належить до спільної власності територіальних громад Сокальського району. Затвердили присутні і районну програму „Шкільний автобус”, яка має діяти до 2020 року.

Також був затверджений статут Сокальської Малої академії наук. Як доповіла директор позашкільної установи Світлана Мусій, це рішення пов’язано із новим Законом України «Про освіту». Внесені зміни надають повноваження директору МАН звільняти та приймати на роботу педагогів, також більше повноважень надаються педагогічній раді і засновнику, змінюється організація навчально-виховного процесу.

Ще одне рішення сесій районної ради стосувалось позашкільного закладу, Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка. Присутні погодили розмір плати за навчання та повністю звільнили від такої плати дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей – інвалідів, сиріт і позбавлених батьківського піклування, дітей військовослужбовців,  які загинули при виконанні службових обов’язків, або стали інвалідами І та ІІ груп. Звільняються від плати за навчання на 100% діти учасників АТО, які загинули при виконанні службових обов’язків, або стали інвалідами І та ІІ групи. Окрім того  лише 50% платитимуть за навчання діти матерів-одиночок, діти інвалідів І групи та діти напівсироти.

Наступним рішенням депутати делегували до складу Госпітальної ради Львівського госпітального округу членів від Сокальського району: головного лікаря Романа Шведа, його заступника з медичної частини Сергія Касяна та голову Сокальської районної профспілкової організації працівників охорони здоров’я України Андрія Наконечного.

В ході внесення змін до Програми покращення санітарно-екологічного стану територій Сокальського району присутні ще раз повернулись до питання  виділення субвенції Сокальській міській раді для придбання бульдозера для міського сміттєзвалища. Депутати цікавились технічними  параметрами машини і для яких потреб буде використовуватись техніка. Зокрема йшлось про можливість застосування бульдозера не лише в Сокалі, а і в населених пунктах району при сильних снігових заметах.

В ході сесії районної ради було прийнято рішення про встановлення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Сокальського району.

Також були розглянуті три звернення депутатів і жодне з них не набрало необхідної кількості голосів.Одне звернення щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування лісових земель земельним податком. Інші два звернення, які стосувались підвищення ціни на газ від фракції політичних партії ВО «Батьківщина» та «Об’єднання самопоміч». В ході обговорення депутати наголошували на необхідності прийняття звернень саме від імені районної ради, а не окремих політичних сил. Також Микола Пасько продемонстрував фотодокумент, витяг з коаліційної угоди, за 27 листопада 2014 року, під якою стоїть підпис голів депутатських фракції політичних  партії ВО «Батьківщина» та «Об’єднання самопоміч» Ю.Тимошенко та О. Березюка. В документі йдеться про реформу енергетики та пропонується перехід на єдині для всіх споживачів принципи ринкового ціноутворення на газ та електроенергію.

На завершення депутати обговорили питання присвоєння звання Героя України Василю Макуху.  Вже двічі районні обранці звертались до Президента України з цього приводу. Аналогічне звернення прийнято і Львівською обласною радою. Микола Пасько повідомив, що є лист від облради щодо необхідності правильного оформлення всього пакета документів.

На цьому 34 сесія Сокальської районної ради завершила свою роботу.

Exit mobile version