Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Народний депутат України Володимир В`язівський у Сокалі провів прийом громадян

Днями народний депутат України Володимир В`язівський у Сокалі провів прийом громадян. Сокальчани переважно просили у народного обранця допомоги у вирішенні соціальних питань. Більшість з них можна розв`язати на місцевому рівні. Після цього він спілкувався з керівниками району, побував у Сокальській районній бібліотеці ім. Василя Бобинського. І вже традиційно поспілкувався із журналістами часопису "Голос з-над Бугу".

– Володимире Михайловичу, розкажіть, будь ласка, про своє перебування на Сокальщині, з ким мали зустрічі, коротко окресліть коло питань, з якими до Вас звертаються сокальчани…

– Мав розмову з керівництвом району стосовно найбільш актуальних питань. Розмовляючи з головами Сокальської РДА та районної ради, з`ясував для себе питання, які потребуватимуть мого втручання і сприяння. Це, в першу чергу, дороги, бо поки що невідомо, за якою схемою кошти надходитимуть в наступному році на ремонт місцевих доріг. Сокальщина  один з найбільших районів області, і отже, кілометраж доріг теж досить великий, тому вже нині маємо працювати і з обласною адміністрацією, і з обласною радою. Тут фракція "Наша Україна" в обласній раді буде у цьому союзником, щоб на більші райони, де більша протяжність доріг потрапляло і більше коштів. Щоб не було так, як у минулому році: хто ближчий був "до тіла" по партійній лінії чи з інших міркувань, той отримував більше субвенцій на дороги. Ще одне проблемне питання  будівництво Пристанської школи, яке співфінансують як і з державного, так і з обласного бюджетів. Можу сказати, що у наступному році при сприянні з боку області, і з боку профільних міністерств можна запланувати чотири мільйони гривень на те, аби завершити це будівництво. Це був би хороший подарунок для усієї округи. Бо йдеться не лише про школу, а цілий адміністративний комплекс.

Cтосовно будівництва дороги до Угринівського митного переходу. Ця проблема і далі дуже актуальна. Бо працювати виключно із сьогоднішньою владою, яка не відповідає за свої слова, навіть за свої урядові угоди, це не дає жодного результату, тому доводиться залучати іншу міжурядову сторону. Тому мав мову з Генеральним послом Польщі в Україні і його першим заступником, який відповідає за митні переходи, і звернувся офіційно з листом до них на підставі того, що отримав інформацію з Міністерства закордонних справ, яке повідомило, що начебто з польської сторони є певні проблеми. Отже, мав підстави звернутися до польських урядовців стосовно Угринівського митного переходу, котрі були здивовані з цього приводу, але запевнили, що дадуть мені вичерпну відповідь. А також будуть апелювати до української влади з метою виконання угоди щодо цього переходу. Тому маю сподівання, що така реакція польської сторони вплине на українську активніше включитися до фінансування Угринівського переходу. Наскільки розумію, на наступний рік в контексті Євро2012 планується ремонт дороги ЧервоноградКовель. Думаю, що для вирішення цього питання зможу залучити і народних депутатів від сьогоднішньої більшості, котрі є вихідцями з Львівщини.

Після прийому громадян побував у районній бібліотеці. Бо хочу, щоб в переддень святого Миколая діти отримали в подарунок гарні українські книжки. Керівництво районною бібліотекою запропонувало список української літератури. І я дуже радий, що зміг долучитись до хорошої справи. Бо з огляду на закон, який ухвалила більшість депутатів Верховної Ради, що передбачає зменшення квот на український продукт в ефірі, сприймаю це як обмеження українців на використання української мови. Тому радий запропонувати юним українцям добрі українські книжки.

Нещодавно з Товариствами політв’язнів та "Меморіал" зініціювали і організували у Червонограді виставку "Народна війна 19171932 рр.". Це білі плями в історії України. Директор Музею совєтської окупації, голова Київського товариства "Меморіал" Роман Круцик люб`язно дав мені можливість презентувати цю експозицію по Львівщині, а також зміг придбати збірник документів з архівів КДБ, а згодом СБУ, які засвідчують достовірність цих подій. Власне, цю книжку "Народна війна" розповсюджую по бібліотеках та школах Червонограда і Сокаля.

– Володимире Михайловичу, нещодавно народні обранці проголосували за Закон "Про вибори народних депутатів", Ви були серед тих шести, які голосували "проти", чому?

– Тому, що взяли за основу і доопрацювали найгірший варіант законопроекту "Про вибори" з тих, які були запропоновані. Варіант за змішаною системою найбільше критикувала опозиція та міжнародні інституції. Бо половина парламенту формується по закритих списках, на що найбільше дорікали громадяни, а в багатьох мажоритарних округах олігархи, які, спекулюючи на бідності людей, зможуть "купити" собі місце у парламенті. Цей законопроект поєднав у собі дві найгірші тенденції. Натомість найкращі відгуки Венеціанської комісії були за виборчий кодекс, який стосується виборів усіх: і місцевих, і парламентських, і президентських. Народний депутат Юрій Ключковський, досвідчений фахівець саме з виборчого права, підготував законопроект про вибори до Верховної Ради з відкритими списками на базі виборчого кодексу, а це означає, що виборці можуть голосувати не лише за партію, але і за конкретного кандидата у списку партії. Власне, цей законопроект унеможливлював поборювання достойних кандидатівпатріотів, які з різних обставин опинилися в різних політичних партіях. Саме з допомогою відкритих регіональних списків можна було б оновити Верховну Раду. На жаль, лідери опозиційних сил не дискутували на тему системи виборів, а вирішили відшліфовувати той недолугий законопроект, який запропонувала більшість. Тому я голосував "проти" законопроекту, який гальмує перспективи розвитку України, як європейської держави.

– Чи є вже певні домовленості непоборюваності між майбутніми кандидатами від демократичних сил?

– На обласному рівні спілкувався з лідерами багатьох патріотичних партійних організацій, які погодилися максимально узгодити позиції щодо непоборювання. Виникає лише питання, чи дослухається до обласних організацій їхнє київське керівництво. З частиною цих лідерів розмовляв на рівні Києва і теж є порозуміння.

– Чи можете конкретно сказати з ким?

– Спілкувався з В`ячеславом Кириленком ("За Україну!"), з керівництвом Конгресу українських націоналістів, Української народної партії  є порозуміння. Партії "Фронт змін" та "Свобода" стоять на позиції, що вони йдуть самі, можливо, з часом ця позиція зміниться.

– А Ви вже визначилися, чи будете балотуватися на наступних виборах до Верховної Ради?

– Якщо В`язівський піде на вибори, то він переможе, але, я вже говорив, що піду на вибори лише в одному випадку: коли знайду порозуміння в нашому патріотичному колі. Якщо його не знайдемо, то між своїми воювати не хочу. Треба максимально сконсолідувати усі опозиційні сили, об’єднати їх для ефективного протистояння кандидатам від влади, які користуватимуться і адміністративним ресурсом і матимуть доступ до потужних фінансових резервів. Ми будемо міцними, якщо довірятимемо один одному і підтримуватимемо опозиційних кандидатів.

– Дякую за розмову.

Розмовляла Оксана ПРОЦЬ.

Exit mobile version