Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Сталь гартується у вогні, а нація – в боротьбі

16 лютого відбулося віче біля пам’ятника Т. Г. Шевченку. Та цього разу воно розпочалося з хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять багатолітнього політв’язня Марії Грицай та члена Гельсінської спілки Ірини Тріски. Також хвилиною мовчання пом’янули воїнів афганців, які не повернулися додому. Священики Ярослав Кащук та Володимир Жарський відслужили молебень.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб поінформував учасників віча про події, що відбувалися з 10 по 15 лютого. Він також наголосив, що 14 лютого було відкрито цивільне провадження проти п’яти осіб: І. Шутовського, Ю. Товарянського, О. Петринки, В. Чуба, І. Петренка, щоб заборонити їм чинити перешкоди працівникам Сокальської РДА в доступі та користуванні нежитловим приміщенням по вул. Шептицького, 26, яке використовується адміністрацією. Цю ухвалу прийнято на заяву прокурора Сокальського району в інтересах держави в особі Сокальської РДА.

У форматі тих подій, що відбуваються у Києві, Штаб національного спротиву у Сокальському районі прийняв певні рішення, з якими
В. Чуб ознайомив присутніх.

Ведучий Олександр Новацький розповів про проведення віча на підтримку мітингувальників на Майдані в Києві, у містах Угнів та Белз. Там уже функціонують загони Самооборони.

Депутат районної ради, помічник народного депутата Степана Курпіля Олег Кожушко зазначив, що зараз затишшя, бойових дій немає. Вони перенеслися в парламентські стіни, але це дає нам змогу займатися розширенням нашої території, нашого майдану, створювати Всеукраїнське громадське об’єднання «Майдан», яке стане запорукою перемог на майбутніх парламент-ських і місцевих виборах. І що найголовніше, організовувати людей в загони Cамооборони. О. Кожушко звернувся до членів Партії регіонів та їх прислужників словами поета Івана Стефаницького: «Мені не стид носить кайдани// За край свій, волю і братів.// А стид – золочені жупани,// Найнявшись в найми до катів//». Адже за жодну посаду в світі не варто втрачати совість, бо як вони колись пояснять своїм дітям і онукам поняття «патріотизм», «Вітчизна», «Батьківщина»?

«Сьогодні ми знову на площі перед пам’ятником Т. Г. Шевченку. Якби він був живий, він був би з нами. Тому що він не лише бронзовий пам’ятник, а живий символ революції. Революціонери духу завжди живі у боротьбі. Такими самими революціонерами сьогодні є ви. Ви такі ж, у вас тече та сама кров. У ваших грудях б’ється серце революціонера, який хоче і прагне змін. Маємо пам’ятати, що революційний Майдан не лише в Києві. Він є там, де відбуваються такі віча, як сьогодні, де є активна дія людей, щоб змінити владу і своє життя», – сказав голова районної організації ВО «Сводоба» Ігор Петренко.

До присутніх також звернулися голова РО партії «Удар» Юрій Лукашевський, голова міської організації ВО «Свобода» Юрій Товарянський. Вони подякували сокальчанам за підтримку учасників акцій протесту в Києві та активну громадянську позицію, бо у невеличкому містечку теж з’явилася барикада, є своїх п’ять заручників-активістів. «Сталь гартується в вогні, а нація – в боротьбі. Такі речі потрібно пройти. Це не дивина. Сьогодні всім нам, присутнім, кинули виклик. Думали, що застрахають патріотів – і все. Вони тихенько сидітимуть вдома. Та ні. Посадять одних, завтра на їх місце стануть інші. Люди прозріли, і нація об’єдналася, бо хоче жити в демократичному суспільстві, у вільній соборній Україні…», – зазначив Юрій Товарянський.

Сокалець Андрій Бендзяк поділився враженнями про перебування на Євромайдані. Про це він сказав словами священика з Австралії: «Дякую Господу за ту мить, що я прожив. І та мить, що я пробув на Майдані – це є сенс мого життя».

Наприкінці віча заступник голови районної ради Володимир Чуб озвучив рішення Штабу національного спротиву Сокальського району: відзначити, що в районі була спланована провокація, щоб ускладнити ситуацію позовом проти місцевих активістів; дозволити представникам Штабу сьогодні розпломбувати кабінети голови РДА та її заступників; зняти барикади біля приміщення райдержадміністрації; в понеділок отримати повідомлення про те, що справи по активістах Сокальського району закриті; отримати дозвіл у міської ради на виділення місця для встановлення «Дошки ганьби».

За собою громада залишає право проведення мирних акцій протесту. Віче одноголосно їх підтримало. На завершення віча присутні виконали Славень.

А увечері молодь Сокальщини зібралася біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, де провели віче, приурочене 120 річниці з дня заснування українського спортивно-гімнастичного товариства «Сокіл». Після цього хлоп-ці та дівчата зі смолоскипами в руках під бій барабанів пройшли вулицями міста над Бугом. Біля барельєфу Степанові Бандері молоді патріоти склали присягу на вірність народу України. В Сокалі створено молодіжну організацію спротиву.

Любов ПУЗИЧ.

Фото Ольги ДИЛИН.

Exit mobile version