Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Сокалі відбулася зустріч громади з народним депутатом України Тарасом Стецьківим

30 січня у Народному домі Сокаля, незважаючи на 17.00 годину, ніде було сісти. На зустріч з народним депутатом України Тарасом Стецьківим прийшли поважні пані й з посрібленими скронями літні чоловіки та зовсім юні хлопці і дівчата, яким не байдужа доля України та українська ідея. Перш, ніж розпочати зустріч, народний депутат надав слово митрофорному протоієрею, настоятелю кафедрального храму св. ап. Петра і Павла отцю Ярославу Кащуку, який благословив зібрання на добру громадську справу.

Насамперед Тарас Стецьків охарактеризував суспільнополітичну ситуацію у державі. Він поділився думками щодо майбутньої долі України:

– Якщо проаналізувати останні події, то тривога про її майбутнє не є безпідставною,  наголосив він.  Нинішня влада  проросійська за своєю суттю, яка зневажає все українське. Тому в травні минулого року в сакральному місці України  Зарваниці зустрілися громадські активісти Західної України аби обговорити ситуацію в державі, яка вже тоді була тривожною. …В парламенті відбулася ратифікація так званної Харківської угоди, яка залишила у Криму російський флот ще на 25 років. Пізніше здали атомну енергетику. Тепер на порядку денному стоїть загроза здачі газотранспортної системи. Потім призначили Табачника, який прагне переписати українську історію, яка насправді буде російською версією нашої історії. Ми бачимо, що за рік ця влада, яка обіцяла багато що зробити для українського народу, насправді є політичною силою, залежною від Кремля. Вона зневажає все українське і фактично кинула нам усім виклик, і веде послідовну політику для того, щоб Україна перетворилася у сателітарну державу…

Так виникло об’єднання "Зарваницька ініціатива". Відтоді представники “Зарваницької ініціативи”, а до неї входять Іван Вакарчук, Мирослав Маринович, Дзвінка Калинець, брати Капранови, Оксана Забужко, Роман Ткач, Олесь Доній, Іван Маркович та інші, зустрічаються з людьми у всіх куточках Галичини, Волині і Буковини для того, щоб порадитись з громадянами і залучити найактивніших до Української справи.

Тарас Стецьків відзначив, що нині люди зневірилися та розчарувалися у політиці і політиках. І додав: "Якби не наші чвари і поділ на партії, сварки між Ющенком та Тимошенко, і взаємне пожирання, то, напевно, ситуація склалася б інакше, і ми не програли б вибори. У 2004му ми перемогли, бо мали чітку ціль і одного кандидата. А тепер були роз"єднані та роздроблені. І ця поразка вимагає у нас відповіді на питання: як почати діяти. А починати треба з себе. Кожен повинен очиститися від бруду та ідеологічного сміття, перестати бути пасивним та байдужим. І вирішили, "коли ми так розчаровані і є така втрата довіри, і навіть віри в те, що від нас у цій державі щось залежить, коли є твердий наступ на все українське, просто пригадати, що робили наші батьки та діди хоча б у тій самій міжвоєнній Польщі. А вони творили "Просвіти" в умовах чужої держави, створювали спортивні товариства, економічні корпорації й співпрацювали з церквою. І на цьому виростала справжня українська політика. Ми маємо добру доісторичну основу. Наші діди і батьки вміли і знали, що робити. І нам треба брати з них приклад і в сучасних умовах ХХI століття відродити національні інституції".

 – Об’єднання "Зарваницька ініціатива" вирішило створювати структури самореалізації в кожному населеному пункті Галичини. Ми маємо розбудовувати горизонтальні мережі громадських активностей, творити паралельні до державних власні організаційні структури. А для цього уже нині потрібно вести широку просвітянську роботу у містах та селах, яка відновить довіру між нами і допоможе знайти нових людей, які візьмуться за ту роботу. Щоб ми повірили в те, що матимемо організацію і зможемо протистояти антиукраїнській силі. Можна поширювати приклади хорошої економічної кооперації, відновити Галицьке спортивне товариство, яке поіншому може називатися, проводити різну соціальну роботу, економічні акції… Треба почати із дуже простих речей, які близькі для українців. Я не думаю, що за часів Польщі чи Австрії це було легше робити. Однак вони це робили. І робили так добре, що у 20х роках ХХ століття ми мали ситуацію, коли ціну на масло в Європі визначав "Галицький маслосоюз", була широка мережа спортивних товариств і на цьому доброму, громадянському грунті виростала справжня українська політика. Ми до такої роботи приступили і вже кілька місяців зустрічаємося із людьми, намагаємося пояснити свою ідею. Саме це, на нашу думку, дасть відчуття ліктя. Воно допоможе повірити у свої власні сили і відшукати тих нових молодих лідерів, які мають силу і енергію та готові приєднатися до громадського життя, наголосив Тарас Стецьків.

Народний депутат представив основні засади Зарваницьких ініціатив, розкритикував дії влади, яка "свідомо жертвує інтересами країни, задля інтересів кланових та особистих і діє, як прибічник Кремля".

Тарас Стецьків каже, що нині склалася така ситуація, коли поділ на партії нам шкодить. Щоб протистояти натиску, потрібно створити громадянський рух, куди ввійдуть партійні і безпартійні, представники інтелігенції та духовенства. Зробити такий самий здвиг, який ми мали в кінці вісімдесятих. Тільки згуртування всіх українських сил може запобігти втраті української незалежності. І таке об"єднання має бути вище, ніж партія. Воно має бути надпартійним і загальноукраїнським об"єднанням, яке згуртує всіх нас. У нас є три найближчі цілі, за які ми б могли боротися і заради яких об"єднатися. Це захистити українську державу і незалежність; захистити демократію і свою власну свободу; захистити вільне підприємництво.

Українська справа повинна починатися з кожного. "…Ми маємо будувати державу знизу, з самих себе. І вона має виростати із нас самих, коли ми перестаємо заздрити один одному, починаємо довіряти один одному, і чинимо спільну справу… Це може бути відновлення "Просвіти" чи це є просто прибирання на толоці свого власного села чи райцентру… Ми маємо відвоювати для себе свою власну країну, бо іншої в нас нема.

Ми мусимо взяти її долю у свої руки. І почати з щоденної систематичної громадянської роботи. І якщо ми таку роботу організуємо, то на такій громадянській основі рано чи пізно виросте добра українська політика. Дуже хотів би, щоб наші політичні вожді у столиці змогли подолати партійну роздробленість і об"єдналися в одну партію. Не час змагатися, хто більший, а хто менший, бо нині залежить все від кожного. Голос кожного є важливим і позиція кожного є важлива. Це стосується і простих людей, і політиків, і депутатів, і письменників, і поетів. І якщо кожен робитиме свою роботу, якщо ми діятимемо спільно, то вирішимо те завдання, яке не вдалося за попередні 20 років Незалежності  збудувати таку державу, де б панував мир, злагода і добробут, яка б діяла в інтересах людей і складалася із чесних політиків. Адже держава виростає з кожного з нас, з нашої щоденної праці. В ім’я такої ідеї ми закликаємо всіх небайдужих молодих людей прилучатися до тієї роботи.

Опісля Тарас Стецьків презентував документальний фільм львівського режисера Т. Химича "Золотий вересень" та книгу "Історичні причини наших поразок і перемог" про правдиву історію України. Книги будуть передані у бібліотеки, районний Народний дім та школи Сокаля. Фільм можна безкоштовно скопіювати в БФ "Карітас"Сокаль (в приміщенні благодійної їдальні). Далі сокальчани мали можливість поставити запитання. Дехто говорив про наболіле, а хтось і дорікав, що українські сили не зуміли зберегти єдності і відтак маємо, те що маємо. На кожне запитання народний депутат Тарас Стецьків дав грунтовну відповідь.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Exit mobile version