Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Чи потрібне очищення води з артезіанської свердловини і коли саме?

Підвищений попит на буріння саме артезіанських свердловин зумовлений в першу чергу можливістю отримати якісну питну воду з високою концентрацією корисних мінералів та солей, а також достатньо тривалим терміном експлуатації, що сягає 4-5 десятиліть. Проте буріння свердловин артезіанського типу та подальше користування ними має певні нюанси, про які варто знати ще до початку самих робіт.

Щодо особливостей якості артезіанської води

Артезіанською називають воду, яку отримують через свердловини з нижніх водоносних горизонтів, що розташовані, як правило, на глибині 40 та більше метрів. Дійсно, така добута рідина зовні здається ідеально чистою, проте довести її безпеку та придатність для пиття і приготування їжі без використання додаткового очищення можна лише шляхом проведення лабораторних аналізів. Саме під час досліджень визначається склад води (концентрація різних мінералів та солей), ступінь її забруднення та органолептичні характеристики, зокрема смак, запах тощо.

Якщо усі бурильні роботи доручити перевіреним професіоналам, то наявні запаси та склад води, яку в подальшому матиме артезіанська свердловина, можна визначити ще на етапі проєктування та підготовки технічної документації. Це дозволяє замовнику бути впевненим в якості та надійності отриманого результату.

Як глибина свердловини на воду впливає на її якість

Вода підземних річок, що розташовуються на третьому водоносному шарі, знаходяться в таких умовах (між водонепроникними пластами на глибині від 40-50 метрів), що вони ніколи не бувають забрудненими органічними залишками або ж зараженими нітратами. Саме це відрізняє артезіанські джерела від інших типів підземних вод, розташованих на меншій глибині на цій же ділянці, яку отримують зі свердловини чи колодязя, наприклад, для господарських потреб, догляду за садом чи поливу городу.

Проте на склад артезіанської води впливають особливості гідрогеологічного складу підземних ґрунтів, що в свою чергу зумовлює певну концентрацію різних компонентів, зокрема, солей, мінералів та заліза.

Чи завжди отримана артезіанська вода є чистою?

Залежно від геологічного складу підземних порід вода з артезіанської свердловини може відрізнятися за своїм складом:

Щоб чітко розуміти ситуацію, необхідно скористатися послугами лабораторного дослідження води, виявити всі можливі невідповідності, що роблять отриману воду непридатною або ж не рекомендованою для споживання (пиття і приготування їжі), та отримати дієві рекомендації щодо вирішення цього питання, наприклад, встановлення додаткової системи очистки води перед безпосереднім використанням.

Важливо! Найбільш мінералізованими вважаються підземні джерела води розташовані на північній та південно-західній території України. Для центральних та південних регіонів характерна підвищена концентрація заліза. Підвищене забруднення завісами та великими за розміром домішками найчастіше актуальне для східних областей.

Рекомендовані способи доочищення артезіанської води

Основний критерій, який враховують клієнти при плануванні саме артезіанського типубуріння свердловин – ціна, проте вона має розраховуватися з певним запасом для підбору та встановлення додаткового фільтрового чи очисного обладнання. До того ж, підібрати їх правильно може лише фахівець з певним досвідом. Щоб отримати якісну та корисну воду безпосередньо для споживання, можна скористатися однією з наведених технологій очистки рідини:

Щоб обрана система очистки води була максимально ефективною, вона має повністю відповідати функціональним потребам, а тому вибір типу пристрою важливо завчасно обговорити з фахівцем.

Exit mobile version