Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Червонограда

Художня реставрація зубів: що це таке і коли потрібно робити

Все більше людей турбуються про свій зовнішній вигляд, тому естетична стоматологія набуває неабиякої популярності. Завдяки інноваційним технологіям гарна усмішка стала реальністю. Сучасна стоматологія Smile Clinic допомагає здійснювати мрії кожного з нас. Записавшись на консультацію, незабаром можна отримати білосніжну усмішку, позбутися комплексів і в рази підвищити свою самооцінку.

Якщо змінився відтінок емалі, розмір зуба чи його форма, з’явилися сколи, тріщини чи інші дефекти, художня реставрація зубів здатна розв’язувати ці проблеми. Завдяки сучасним технологіям можна відновити всі відколи, виправити естетику переднього ряду та замаскувати тріщини.

Види художньої реставрації та як вони проходять

Художня реставрація зубів ділиться на два види: пряма і непряма. В першому випадку дефекти виправляються в ротовій порожнині пацієнта за допомогою композитних матеріалів. В другому — потрібні елементи виготовляються в лабораторних умовах.

Пряма реставрація складається з таких етапів:

  1. Якісна чистка. Тільки після видалення зубних відкладень можна підібрати колір матеріалу, який буде відповідати природному відтінку зубів пацієнта.
  2. Вибір кольору. Для цього спеціальну шкалу, на яку прикріплені моделі зубів, підносять до ротової порожнини пацієнта і вибирають потрібний відтінок.
  3. Анестезія. Це необов’язковий етап, вона проводиться в разі необхідності.
  4. Підготовка. Стоматолог видаляє каріозні ділянки та старі пломби. Якщо під час цього буде виявлено, що пацієнт потребує додаткового лікування, воно буде проведене.
  5. Реставрація. Наприклад, якщо треба відновити зуб, то спочатку встановлюють штифт, а потім пошарово накладають потрібні матеріали.

Після цієї процедури пацієнт отримує зуби, які важко відрізнити від природних.

Непряма реставрація — відновлення естетики зубного ряду за допомогою вінірів або коронок, які являють собою тонкі накладки. Процедура так само відбувається в декілька етапів:

Щоб зробити непряму реставрацію, достатньо двох відвідувань стоматологічної клініки. Тривалість очікування різна, і термін обговорюється з кожним пацієнтом окремо.

Чи є протипоказання для художньої реставрації зубів

Будь-яка процедура має протипоказання, і художня реставрація не виняток. Не рекомендується робити реставрацію пацієнтам, у яких є алергічні реакції на композитний матеріал. Правда, такі люди зустрічаються дуже рідко.

Наявність у пацієнта стимулятора серцевого ритму — ще одна причина, коли не потрібно вдаватися до цієї методики.

Правила догляду за зубами після реставрації

Щоб усмішка надовго залишалася красивою, варто дотримуватися порад стоматолога, які він обов’язково дасть, перш ніж ви вийдете з його кабінету. Спеціалісти рекомендують проводити кожного дня гігієну ротової порожнини, але не радять використовувати пасти, в яких містяться абразивні частинки — вони можуть пошкодити відполіровану поверхню зуба.

Хоча матеріали, які використовуються під час реставрації, вважаються міцними і надійними, не варто відкушувати тверду їжу, серед якої льодяники, горіхи чи козинаки.

Ще одна порада — відвідування стоматолога не рідше як один раз на шість місяців. В разі необхідності лікар зробить корекцію і полірування.

Художня реставрація зубів в сучасних стоматологічних клініках — це швидко, красиво і доступно.

Exit mobile version