Цех – це виробниче приміщення, в якому виконуються складні, трудомісткі, іноді навіть небезпечні роботи з виготовлення продукції і не тільки. Тому, дуже важливим є підбір саме якісного і правильного освітлення.
Щоб зробити освітлення для цеху, необхідно враховувати такі фактори:
– точність зорових робіт;
– особливості конструкції приміщення;
– кількість природного світла.
Що потрібно для розрахунку освітленості цеху?
Для коректного розрахунку необхідно звернути увагу на такі моменти:
– щоб визначити яким буде коефіцієнт відображення, потрібно враховувати колір стін і стелі. Темний колір стін буде погано відбивати світло, тому світловий потік освітлювальних приладів повинен бути вище, ніж при світлому кольорі стін;
– розміри приміщення (ширина, висота і довжина);
– рівень задимленості і запиленості приміщення, при високих показниках освітленість буде знижуватися;
– точність зорових робіт, розмір деталей, з якими працюють співробітники, чим менше розмір – тим більше потрібно світла;
– враховуйте також колір робочої поверхні, на якій виготовляються деталі, якщо між кольором деталі і кольором робочої зони великий контраст, то рівень освітленості може бути нижче;
– який допустимий рівень пульсацій освітлювального приладу? Сильні пульсації викликають втому у працівників і знижують продуктивність їх роботи. Коефіцієнт допустимих пульсацій для цеху відносно невисокий.
– технічні характеристики світильника, світловий потік, потужність, колірна температура.
Особливості лід світильників для цеху
Найчастіше, в виробничих цехах закритого типу, дуже складно підтримувати ідеальну чистоту, через це підвищується рівень запиленості, який створює не особливо сприятливі умови для роботи світильників. Але світлодіодні світильники мають високий рівень захисту від пилу, вологи і механічних пошкоджень, тому для виробничих цехів вони підходять ідеально.
Довговічність і надійність – одні з основних якостей лід світильників, вони також не вимагають додаткового технічного обслуговування протягом усього терміну експлуатації. А також світильники дуже економічні, через те, що при високому світловому потоці їх потужність порівняно низька. Споживання електроенергії світлодіодними світильниками набагато менше ніж у аналогів.
Світлодіодні світильники стійкі до перепадів напруги, при включенні вони не вимагають додаткового часу для виходу в робочий режим, а включаються миттєво.
Для освітлення території біля цеху ідеально підійде – світильник вуличний світлодіодний.