Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Правила обміну валют в Україні

Питання обміну валют актуальне завжди. Люди щоденно використовують національну валюту – гривню, а от заощадження тримають у міжнародних одиницях (євро, долари тощо). Саме з цієї причини кожен час від часу задається питанням, як і де вигідно обміняти гроші.  

Правила обміну валюти в Україні

Обміняти гривні в іноземну валюту та навпаки іноземну валюту в гривні можна в банку або в обміннику. Головне, щоб в організації була відповідна ліцензія. 

Щоб не ходити по всьому місту в пошуках найвигіднішого курсу, можна зайти через інтернет на сайт https://rates.fm/ та проаналізувати ринок. На сервісі є різні обмінники, їх адреси та курс. Також доступна аналітика та показники по зниженню та підвищенню вартості долара, євро, злотих, австралійського долара та фунтів стерлінгів. 

Порядок дій під час обміну:

Не варто забувати, що окрім офіційних місць обміну, ще є чорний ринок. На ньому також можна обміняти гроші, іноді навіть вигідніше ніж в офіційних точках.

Онлайн способи обміну валюти

Не всі хочуть ходити по місту в пошуках обмінника та витрачати на це свій час. На щастя, з розвитком технологій з’явились й онлайн-сервіси для обміну валют. Їх є багато різних. Важливо вибрати перевірений, з хорошою репутацією.

Також офіційно онлайн обміном займаються й банки. Для цього у своєму кабінеті треба вказати суму (до 150 000 грн на день), вона конвертується в потрібну валюту та зарахується на валютну картку.

Чи можна обмінювати кошти з однієї іноземної валюти на іншу?

Буває, що одну іноземну валюту потрібно перевести в іншу. Це дуже легко зробити двома способами:

  1. В касі банку. Спочатку касир обміняє валюту на гривню, а потім в іншу потрібну валюту. Один мінус – можна втратити кошти на подвійній конвертації.
  2. Через крос-курс міжбанківського ринку. 

Перший спосіб більш поширений, адже можна зайти в будь-який банк та обміняти кошти.

Шахрайські схеми при обміні валют

Люди іноді потрапляють на різні схеми шахраїв, коли обмінюють кошти на чорному ринку. Ось декілька з них:

  1. Підсовують фальшиві валюти замість справжніх.
  2. Створюють такі умови, щоб людина не перераховувала отриману суму, а швидко йшла собі далі.
  3. Складають купюри таким чином, щоб одну й ту ж людина рахувала двічі. 

Нечесні валютчики можуть вигадати багато варіантів обдурити клієнта. Саме з цієї причини краще обмінювати гроші в офіційних пунктах по гіршому курсу, але бути впевненим, що з купюрами все в порядку.

Exit mobile version