Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Яка різниця і що краще: вибираємо між клеєвою і кліковою ПВХ плиткою

Вінілова ПВХ плитка — сучасне підлогове покриття, яке має високий попит серед покупців. Така модульна підлога міцна, гнучка, естетична, а головне — доступна. За рахунок цих переваг виробники пропонують безліч варіантів ПВХ плитки, які представлені на сайті https://kontraktpol.ua/ в залежності від зносостійкості, складу, декору,  а також способу монтажу. На даний момент вінілова плитка представлена на ринку у двох популярних типах укладання — клейовому і замковому. Їх основні відмінності можна навести у такому вигляді:

Тип Спосіб установки Товщина
Клей На спеціальному контактному клеї 2-3 мм
Замок «Плаваючий спосіб»: в замках без клею 4-6 мм

Огляд обох видів допоможуть правильно визначитись з вибором і купити плитку ПВХ — клей або замок — відповідно до ваших побажань. 

Клейова вінілова плитка: переваги та недоліки монтажу

Клейова ПВХ плитка — це модульне підлогове покриття, яке кріпиться до чорнової підлоги за допомогою спеціального контактного клею. Спочатку клей носиться на підлогу, далі кріпиться плитка, потім – легкими постукуваннями закріплюється вініл. Можливий ще один варіант клейового монтажу, при якому плитка має самоклеючі властивості.

До основних переваг цього типу монтажу спеціалісти та користувачі відносять: 

  1. Доступну ціну. На відміну від вінілу із замковим типом з’єднання, клейовий вартує набагато менше.
  2. Можливість укладати на підлогу без порогів і технологічних розрізів на великих площах. 
  3. Здатність матриці витримувати інтенсивні щоденні навантаження. Саме тому клейовий тип з’єднання найбільш поширений при оформленні комерційний приміщень і громадських будівель. 
  4. Варіативність процесу укладки, можливість комбінації з іншими покриттями, що дозволяє втілювати незвичайні дизайнерські рішення.
  5. Ремонтопридатність. Пошкоджені модулі легко заміняти на нову плитку – стару ламель досить зняти, а на її місце приклеїти нову. 
  6. Невибагливість у догляді. Гладка поверхня вінілу дозволяє легко за ним доглядати і мити.

Недоліки ПВХ плитки на клей пов’язані із її монтажем. В першу чергу, чорнова поверхня повинна бути дуже рівною. Також особливої уваги потребує підбір контактного клею, який забезпечить оптимальне скріплення. Якщо ви не професіонал, але вирішили самостійно укласти вінілову плитку вперше, цілком можливі труднощі. 

Вінілова плитка на замок: плюси і мінуси технології

За принципом кріплення ПВХ плитка на замок схожа на ламінат. По периметру кожного модуля вирізаний спеціальний замок, який відповідає за механічне з’єднання панелей між собою. Розрізняють два типи з’єднання: язичкове і клікове. Вони відрізняються стороною з’єднання модулів. Так, язичкове — це з’єднання по ширині планки, клікове — повздовжнє. Другий тип кріплення вважається більш стійким.

Серед основних переваг ПВХ плитки на замок — простота й швидкість монтажу. Ви можете встановити таку підлогу самостійно без додаткових комплектуючих (кріплень, підкладки), маючи мінімальні навички. Якщо в процесі виникнуть труднощі, плитку легко зібрати заново. 

Серед недоліків: 

  1. Вартість конструкції. 
  2. Необхідність додавати порогові планки, адже існує ризик, що підлога може розійтись. 

Замок ПВХ або клейова плитка: який краще вибрати?

Як і у випадку з будь-яким іншим видом покриття, або способом установки, вибір клейової ПВХ плитки або вінілу на замку залежить лише від потреб і можливостей покупця. В порівнянні із замковим типом монтажу клеєвий має більше переваг і менше недоліків, однак це не робить його універсальним.

ПВХ плитка на клей — бюджетна і проста в монтажі, водночас замковий тип з’єднання виглядає більш естетично і забезпечить цілісність підлоги на довгі роки. При виборі на користь того чи іншого виду плитки керуйтесь власними естетичними уподобаннями, типом приміщення, в якому передбачається її укладати, поставлених завдань і багато іншого.

Якщо ви не впевнені, зверніться за допомогою до спеціалістів. Головне — підходьте до ремонту відповідально, щоб насолоджуватись якісною підлогою. 

Exit mobile version