Cьогодні у бюджетах територіальних громад Львівщини все ще недостатньо коштів на заробітну плату працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за спожиті енергоносії.
Про це поінформували у департаменті фінансів Львівської ОВА.
«Станом на 1 травня дефіцит фінансового ресурсу становить понад 250 млн гривень», – зазначила заступник начальника бюджетного управління департаменту фінансів облдержадміністрації Ольга Бордун.
Про обсяг дефіциту коштів місцевих бюджетів понад 616 млн грн стало відомо після проведення департаментом фінансів облдержадміністрації експертизи рішень про затвердження відповідних бюджетів на 2024 рік. Аби забезпечити своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати та розрахунки за енергоносії органи місцевого самоврядування затвердили помісячні заходи. Шляхи ліквідації дефіциту, реальну можливість збалансування відповідних бюджетів з урахуванням наявних внутрішніх резервів обговорювали в департаменті фінансів з представниками тих громад, де найскладніша ситуація зі збалансуванням бюджетів.
Завдяки проведеній роботі органами місцевого самоврядування, станом на 1 травня поточного року ліквідували понад 350 млн грн дефіциту, або 57% до його загального обсягу. Проте, напружена фінансова ситуація зберігається у галузі освіти у бюджетах 23 територіальних громад, де обсяг дефіциту сягає 216 млн грн, зокрема коштів освітньої субвенції з державного бюджету – 172 млн грн та місцевого бюджету – 44 млн грн. Незначний фінансовий ресурс необхідно вишукати для галузей культури – 6 млн грн, соціального захисту населення – 1,5 млн грн, фізичної культури і спорту – 0,5 млн грн, а також на енергоносії – 41 млн гривень.
«Для вирішення системної проблеми – недопущення дефіциту коштів у місцевих бюджетах у майбутньому, необхідно нарощувати економічний потенціал у громадах та/або приймати непопулярні, але ефективні управлінські рішення для забезпечення основних повноважень територіальних громад – надання якісних освітніх, соціальних та інших бюджетних послуг населенню», – додали у департаменті фінансів.