Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Модернізувати за інвестиційні кошти

Український фонд соціальних інвестицій проводив додатковий відбір мікропроектів серед громад Львівської, Вінницької та Кіровоградської областей в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури». Соціальний консультант Ярина Боренько зазначила, що в рамках вказаного проекту, який впроваджує Український фонд соціальних інвестицій за допомогою гранту уряду Німеччини, у чотирьох районах Львівської області – Буському, Кам’янка-Бузькому, Радехівському та Турківському – реалізуються 28 енергозберігаючих проектів в освітній та соціальній галузях. Мікропроекти були відібрані згідно з соціальними та технічними критеріями. У ранжуванні взяли участь 188 мікропроектних пропозицій громад. Сокальщина подала 6 заявок на конкурс. Одним з шести переможців визнано Сокальський НВК «ЗШ №4 І-ІІІ ст. – ліцей». 

18 листопада представники Львівського регіонального відділення Українського фонду соціальних інвестицій – соціальний консультант Ярина Боренько, технічний консультант Юрій Штендера, голова райдержадміністрації Олег Кожушко, голова районної ради Ігор Дацюк та директор Сокальського НВК «ЗШ №4 І-ІІІ ст. – ліцей» Наталія Драган підписали угоду з реалізації мікропроекту у вищевказаному навчальному закладі.
– Сокальський НВК «ЗШ №4 І-ІІІ ст. – ліцей» є найбільшим освітнім закладом у районі, де навчається 707 учнів, і давно став центром Сокальського округу, – розповіла директор Наталія Драган. – Запрацювали міжшкільні факультативи з математики, фізики, хімії, польської мови, почали роботу міжшкільні позакласні гуртки та спортивні секції, проводяться окружні олімпіади та змагання, культурні заходи для громади міста. Ефективній роботі в цих напрямках сприяє і матеріальна база школи. Це сучасно обладнані кабінети математики, фізики, інформатики, два тренажерні зали, спортзали та басейн. І створити ці сприятливі умови для навчання та проведення позакласної роботи допомогли, перш за все, батьки учнів. Проте і в нашій школі є проблеми, серед яких – незадовільний стан вікон та дверей, покрівлі даху, що призводить до додаткових енерговитрат. Тому, обговоривши на батьківських зборах найактуальніші потреби школи, вирішили взяти участь у конкурсі мікропроектів всі разом: батьки, вчителі, адміністрація школи, до роботи над проектом долучалися й старшокласники.

Н. Драган сподівається, що після заміни вікон та дверей на металопластикові збільшиться енергоефективність будівлі, покращаться санітарногігієнічні умови перебування учнів та зменшиться споживання енергоресурсів. 

– Реалізація проекту полягає в проведенні капітального ремонту приміщень у сфері енергозбереження коштом гранту уряду Німеччини через німецький банк розвитку KFW. Щоправда, обов’язковою умовою є співфінансування мікропроекту: 80% становить сума гранту, а 20 відсотків має внести місцева громада та районна рада, – наголосила Ярина Боренько. – Його вартість становить 1 млн. грн., з них 800 тисяч гривень – кошти фонду. Громада і районна рада співфінансують 200 тисяч гривень, з них внески батьків – 20 тис. грн. За всі ці кошти буде проведено капітальний ремонт школи (ремонт дашків над входами у школу, ремонт санвузлів, заміна вікон та дверей на металопластикові). Роботи заплановано розпочати у грудні та завершити до початку навчального 2015 року. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

 

Exit mobile version