Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Львівщині вже пів року працює найбільша на заході України вітрова електростанція

Вона генерує 5% від всього споживання нашої області і здатна повністю забезпечити енергією, наприклад, три міста завбільшки як Самбір.

Про це повідомив голова ЛОВА Максим Козицький. На Львівщині вже пів року працює найбільша на заході України вітрова електростанція

Загальна вартість проєкту 75 мільйонів євро. Інвестували у нього по 50% чеська компанія MND та групи українських компаній «Еко-Оптіма». Це найбільша іноземна інвестиція у Львівську область і в Україну за час повномасштабної війни.

Електроенергія, яку цілодобово генерують 10 потужних вітряків, через 14-кілометрову лінію передається на підстанцію «Укренерго», звідки її уже розподіляють відповідно до потреб міст і сіл.

Перш ніж я зміг повідомити вам цю дуже обнадійливу новину для розвитку альтернативної енергетики в Україні, українським інвесторам довелося вирішити багато проблем, які ставили проєкт у глухий кут.

Так, наприкінці 2021 року вони оплатили обладнання, його поставку та монтаж, адже таке завжди робили виключно силами іноземних компаній, але, коли почалася повномасштабна війна, усі відмовилися його транспортувати в Україну. Іноземні фахівці теж не наважувалися їхати до нас. Але в «Еко-Оптіма» сприйняли цей виклик як можливість: придбали 600-тонний кран для монтажу складових ВЕС, в Україні він, до речі, єдиний.

Монтували та вводили цю станцію в експлуатацію виключно українські спеціалісти, яких збирали по всій державі.

Дякую уповноваженому уряду Чехії з питань відбудови України Томашу Копечни та генеральній директорці енергетичного підрозділу MND Яні Гамршмідовій, усім нашим чеським колегам, які наважилися втілити цей проєкт разом з українською стороною у такий складний час. Дякую кожній людині в Україні, яка зробила свій внесок, щоб довести цю справу до успішного результату.

Партнером проєкту став Укрексімбанк. Це дуже важливо, бо всі платежі ВЕС здійснює в українському банку. Усі податки наповнюють бюджет нашої держави.

Ця ВЕС уже генерує 12% альтернативної енергетики на Львівщині. 20 таких станцій здатні забезпечити повну енергетичну незалежність нашої області.

Цінним бонусом до зведення ВЕС стали нові робочі місця, гарні дороги до населених пунктів, де їх взагалі не було, та притік туристів до міст і сіл довкола електростанції.

Чим більше ми матимемо локальних децентралізованих джерел енергопостачання, тим стабільнішою буде наша енергосистема. Уже є напрацювання щодо наступних таких проєктів у нашій області.

Exit mobile version