«Гроші — це такий же інструмент, як і велосипед. Навчитеся ними керувати — і Ви зможете приїхати туди, куди Вам потрібно.»
Багато хто не розуміє, що у житті не головне те, скільки Ви заробляєте, а те, скільки Ви зможете зберегти та примножити. Якщо Ви хочете стати забезпеченою людиною і не знаєте з чого почати, Вам моя порада — станьте фінансово грамотною людиною.
Та система освіти, у якій Ми з Вами отримували знання, збудована ще за часів СРСР. Часи змінилися, а система ні. Люди закінчують вищі навчальні заклади, стають першокласними фахівцями у своїй галузі, але на жаль не мають елементарних навичок фінансової грамотності. Ми отримуємо освіту, яка вчить поважати і примножувати гроші інших людей, але не свої власні.
Мільйони людей успішно починають свою кар'єру, але в результаті стикаються з фінансовими проблемами. Вони починають більше працювати, їх дохід збільшується, але проблеми не зникають. Загальна система освіти навчить Вас як заробляти гроші, але вона не навчить як правильно їх розподіляти, витрачати, зберігати і примножувати.
Перш ніж починати говорити про фінансову грамотність та фінансове планування взагалі, варто чітко розуміти цілі, які Ви переслідуєте.
Один з найважливіших факторів успіху в будь-якій сфері життя, а особливо у сфері особистих фінансів, є чітке розуміння того, що ви хочете. Адже, швидше за все, ви бажаєте мати багато грошей не просто заради того, щоб в них купатися, а для досягнення Ваших цілей.
"Якщо Ви не керуєте грошима , значить вони керують вами. "
Давайте проаналізуємо з яких джерел на сьогоднішній день Ви берете інформацію щодо інвестування Ваших зароблених важкою працею грошей?
Одним з основних джерел на сьогоднішній день є засоби масової інформації (газети, журнали, Інтернет, телебачення)
Як Ви вважаєте, які фінансові послуги у нас рекламуються, ті що вигідні Вам, як споживачу, чи ті на яких заробляє фінансова установа (банк, кредитна спілка, страхова компанія та ін.)?
Дуже гарна відповідь на питання від невідомого автора!
Крім того скільки часу Вам потрібно для того щоб провести аналіз усіх існуючих програм для прикладу у 193 банках України? Півроку? Три місяці? Ви маєте скільки вільного часу для того щоб провести такій аналіз? Згідно яких показників Ви будете його проводити?
Ваші знайомі, працівники фінансових установ. Так Вони володіють інформацією, можливо і набагато ширшою ніж Ви, але лише про ту фінансову установу в якій працюють, і лише в тому обсязі в якому дозволено володіти нею відповідно до їхньої посади. Як показує практика, про нестабільне становище в компаніях працівники компанії дізнаються в останню чергу, адже топ – менеджмент обмежує їх в отримані такої інформації.
Крім того на фінансовому ринку існують сотні інших фінансових, і можливо що з кращими умовами для Вас. Чи маєте Ви знайомих в кожній фінансовій установі?
Ваші знайомі, споживачі послуг. Для багатьох осіб дане джерело є самим надійним та достовірним, адже людина там тримає власні кошти, вона не могла помилитися, і мій знайомий більш компетентний у фінансових питаннях ніж я.
Давайте проаналізуємо – звідки Ваш знайомий першочергово взяв інформацію? З засобів масової інформації чи від знайомого якій працює в цій фінансовій установі? Який аналіз був проведений? І чи проводиться постійний аналіз стабільності роботи тої фінансової установи?
Особисто Моя думка — негативна, перевірена на практиці, з приводу об’єктивності, достовірності щодо отриманої інформації з наведених джерел.
Чому коли у людей виникають запитання щодо юриспруденції Ми звертаються до юриста або адвоката, коли Ми маємо запитання щодо бухгалтерського чи податкового обліку Ми звертаємося до аудитора, коли хворий зуб то до стоматолога !
Не вже Ваші власні гроші настільки Вам не потрібні і не мають ніякої для Вас цінності що Ви самі приймаєте рішення щодо їхнього інвестування, і не завжди ці рішення є об’єктивними та вигідними для Вас.