Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В області стартувала конференція щодо запровадження стандартів ЄС для зміцнення економічної безпеки України

Мета заходу – підвищення спроможності правоохоронних органів та органів державного нагляду України щодо ефективного запобігання, виявлення, розслідування правопорушень, які завдають шкоди державному бюджету України та фінансовим інтересам іноземних донорів.

Привітав учасників події начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Ухилятися від сплати податків – це красти у власних дітей та батьків. Це – відібрати у себе та близьких можливість здобувати добру освіту, отримувати якісні медичні послуги, їздити відремонтованими дорогами. Боротьба з економічною злочинністю та прозорість на всіх рівнях – ключове, над чим нам зараз потрібно працювати, щоб Україну гідно прийняли у європейську родину держав», – зазначив очільник області.

Максим Козицький наголосив, що Львівщина готова стати майданчиком у роботі із запровадження стандартів ЄС для зміцнення економічної безпеки.

«Львівська ОВА готова стати майданчиком для координації правоохоронних органів, суспільства, державних органів, громадських організацій у напрямку напрацювання дієвих механізмів прозорості діяльності і життя, як в час війни, так і після неї. Для нас критично важлива боротьба зі економічною злочинністю, адже ми чітко розуміємо, що прозора економіка – одна із запорук того, що нас приймуть у сім‘ю європейських держав. Завдання, яке ми ставимо перед собою – це довіра, довіра до органів влади, правоохоронних органів, довіра в суспільстві одне до одного. І це завдання можна реалізувати лише мінімізувавши економічну злочинність. Я дуже радію, що європейські партнери вірять в нас як в область. І вірить в Україну. Ми будемо робити все, щоб нам це вдалось. Дякую всім, хто у підтримує нас на цьому шляху», – додав очільник області.

В межах конференції презентували Львівський обласний план боротьби з тіньовою економікою.

Серед його пунктів – зменшення масштабу ухилення від сплати податків, зокрема податків та внесків, пов’язаних з трудовими відносинами, зменшення обігу підакцизних товарів, зменшення обороту товарів, вироблених та реалізованих з порушенням правових актів, які регулюють інтелектуальну власність, забезпечення запобігання розкраданню та нецільовому використанню ресурсів міжнародних та зарубіжних донорів, поліпшення міжвідомчої та міжнародної взаємодії в галузі економічної безпеки тощо.

Упродовж дня учасники працюватимуть у трьох сесіях. Серед питань, які розглянуть: досвід країн ЄС у сфері міжвідомчого та міжнародного співробітництва, спрямованого на ефективне розслідування серйозних економічних злочинів, розробка ефективної системи виявлення та розслідування митних правопорушень, основні виклики та результати боротьби з корупцією в Україні, цілі та завдання розвитку регіональної системи економічної безпеки, комплексний підхід до підготовки фахівців у сфері боротьби з тіньовою економікою тощо.

Організатори заходу: Львівська ОВА у співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні, Бюро економічної безпеки України та університетами України і Великої Британії. Захід відбувся онлайн та офлайн.

Exit mobile version