Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Відбулась “гаряча лінія” ОДПІ

Про податковий борг, збір на розвиток виноградарства, садівництва, хмелярства, податок на прибуток, і не тільки йшлося на "гарячій лінії", під час якої на запитання платників податків відповідала заступник начальника Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області Наталія Ярославівна ЖОЛУДЄВА. Пропонуємо вашій увазі найактуальніші з них.

– Наше підприємство подає до податкової по бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Чи потрібно у такому випадку подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій і роздруковувати фіскальні звітні чеки?

– Суб'єкти господарювання, які подають до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов'язані подавати Звіт
про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1.

Однак такі суб'єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.

– З третього кварталу цього року товариство перейшло на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Чи потрібно тепер сплачувати збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?

– Відповідно до положень Податкового кодексу України платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податків і зборів, зокрема, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Отже, з 1 липня ваше підприємство збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства не сплачуватиме.

– Наталіє Ярославівно, наше підприємство має податковий борг. Хотіли б дізнатися, чи можливо його розстрочити і на який термін?

– Органам державної податкової служби надано право надавати відстрочення та розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.

Згідно з нормами Податкового кодексу України рішення про розстрочення та відстрочення податкового боргу в межах одного бюджетного року приймається у такому порядку: стосовно загальнодержавних податків та зборів – керівником контролюючого органу (його заступником); стосовно місцевих податків і зборів – керівником органу державної податкової служби (його заступником) та затверджується фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.

Рішення про розстрочення та відстрочення податкового боргу стосовно загальнодержавних податків та зборів на строк, що виходить за межі одного бюджетного року, приймається керівником (заступником керівника) центрального контролюючого органу за узгодженням з Міністерством фінансів України.

– Нами самостійно виявлено помилку у розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2010 рік. Чи можливо зараз подати уточнюючий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за податкові періоди, які діяли до набрання чинності Податкового кодексу України?

– Якщо платник збору за забруднення навколишнього природного середовища, який до початку його перевірки органом державної податкової служби самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, то він може подати уточнюючий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за формою, затвердженою наказом ДПА України від 17.03.2005 №111 (зі змінами і доповненнями), яка була чинною за останній звітний період – IV квартал 2010 року, з урахуванням строку давності, і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

– Телефонує Вам головний бухгалтер сільськогосподарського підприємства. З 1 січня цього року ми перейшли з фіксованого сільськогосподарського податку на загальну систему оподаткування. Який порядок звітування та порядок сплати податку на прибуток у 2013 році?

– Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом ДПС України від 21.12.2012 №1171, роз'яснено, що підприємства, які з 1 січня 2013 року або пізніше переходять зі спрощеної системи оподаткування (єдиного або фіксованого сільськогосподарського податку) на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за 2013 рік і не сплачують авансових внесків у 2013 році.

Записала Надія МУДРАК,

головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного супроводження.

Exit mobile version