Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Сказ – нехай це лихо нас омине

Нині багато мовиться про небезпечне захворювання сказ, адже майже щороку через збільшення популяції лисиць є його спалахи у різних регіонах України. Торік такі випадки були зафіксовані й у нашому районі. Працівники ветеринарної служби Сокальщини виявили і спіймали лисиць з ознаками сказу у Жвирці, в Сокалі, Лещатові, Теляжі, Конотопах, Комареві. На щастя, ніхто з громадян не постраждав від укусів скажених тварин. Жителі району повідомляли працівників ветеринарної служби про тварин, поведінка яких була підозрілою. І завдяки цьому хворі лисиці виявлені та знешкоджені. Пізніше лабораторні дослідження підтвердили вірус сказу у них.

Ветеринарна служба Сокальщини дотримується методичних рекомендацій по плануванню, організації та проведенні пероральної імунізації диких м’ясоїдних проти сказу, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30 березня 2009 року, і проводить відповідні профілактичні заходи. Серед ефективних методів боротьби – облік споживання приманок на контрольних ділянках; дослідження сироваток крові лисиць на наявність вірусонейтралізуючих антитіл; епізоотологічний нагляд за зоною вакцинації.

Комісія, до якої входять працівники державної служби ветеринарної медицини та члени Сокальського УТМіР, встановила, що на контрольних ділянках протягом двох тижнів дикі м’ясоїдні повністю спожили розкладені приманки.

З – 5 грудня 2012 року по 10 січня 2013го у мисливських угіддях Сокальського УТМіР – на територіях Свитазівської, Поторицької, Варязької, Корчівської, Телязької, Хоробрівської, Опільської, Савчинської, Лучицької та Тартаківської сільських рад – відстріляли 84 лисиці. У цих тварин взято кров для дослідження, а також патматеріал для виявлення вірусу сказу в головному мозку. Відібрані зразки скеровано у Львівську регіональну лабораторію ветеринарної медицини. Сподіваємося, що вищеперелічені заходи зменшать ймовірність захворювання лисиць на сказ і убережуть людей від небезпечного захворювання.

Петро КЛИМЧУК, начальник управління ветеринарної медицини в Сокальському районі.

Exit mobile version