Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

ЦСССДМ – надійний соціально-інформаційний партнер

 Процес соціалізації особистості в сучасному суспільстві багато в чому залежить від її компетентності та доступності для неї інформації стосовно того чи іншого питання. Допомогти у цьому покликані Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які забезпечують виконання загальнодержавних та інших соціальних програм, стосовно обслуговування сімей, дітей та молоді шляхом надання їм широкого спектру соціальних послуг. На яких з них акцентується увага працівників, розповіли директор Львівського обласного центру соціальних служб для сім“ї, дітей та молоді Ярослав Бордіян та директор районного Центру соціальних служб для сім“ї, дітей та молоді Наталія Хомин. 

 
Ярослав БОРДІЯН:
 
– Одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого Центру є проведення серед сімей, дітей та молоді інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя, запобігання поширенню туберкульозу, профілактику ВІЛ-інфекції тощо.
 
Наталія ХОМИН:
 
– У даному напрямку діяльності проводимо роботу серед різних верств населення. Окрім соціальної реклами (в ЗМІ), люди потребують детальнішої інформації. Повсякденно працівники Центру надають індивідуальні консультації для сімей з дітьми та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах (СЖО), щоб хоча б часткового запобігти наражанню на небезпеку. В останні роки у нашій країні зростає рівень інфікованості населення, що пов’язано не лише з низьким життєвим рівнем.
 
Я. Б.:
 
– На території Львівської області за підтримки МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» реалізується проект «Покращення діагностики та лікування туберкульозу серед груп високого ризику у сільській місцевості та у малих містах України». Основна мета проекту – створення покращеної системи послуг в сфері туберкульозу на місцевому рівні шляхом залучення до надання послуг волонтерів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою покращення діагностики туберкульозу серед представників груп ризику. У Львівській області проект впроваджуємо у Червонограді, Сокальському, Городоцькому, Пустомитівському, Дрогобицькому районах. Всього в Україні створено 21 ДОТС – сайт для покращення діагностики туберкульозу та забезпечення дотримання режиму лікування серед груп високого ризику. Завдяки реалізації проекту налагодилась система переадресації пацієнтів з симптомами ТБ або хворих на ТБ на місцевому рівні, збільшилась кількість осіб, котрі пройшли діагностику та, завдяки цьому, вчасно виявили захворювання на туберкульоз. Також варто зазначити, що значно збільшився рівень поінформованості сільського населення щодо захворювання на туберкульоз, шляхи передачі та безкоштовну діагностику методом збору мокротиння. Таким чином, тільки комплексний підхід до проведення протитуберкульозних заходів є запорукою стабілізації та подальшого покращення загрозливої епідеміологічної ситу-ації з туберкульозом в Україні.
 
Н. Х.:
 
– Варто зауважити, що у Сокальському районі завдяки волонтерам Центру, котрі скеровували сільських жителів на обстеження, за цей рік діагностику пройшло понад 500 осіб.
 
І, враховуючи те, що ми працюємо з різними категоріями клієнтів, в процесі роботи також звертаємо увагу на сімейний побут, зокрема, санітарно-гігієнічні умови та догляд за дітьми. Реалізація проектів, що мають відношення до діяльності Центру, дає можливість максимілізувати позитивні результати стосовно виконання тих чи інших програм на місцевому рівні.
 
Записала Любов ПУЗИЧ.
Exit mobile version