За ініціативи департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації на території Яворівського національного природного парку провели показово-рятувальні навчання з основних правил безпечного відпочинку на воді у літній сезон.
Працівники Центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області провели показове навчання для курсантів окремого підрозділу Львівського державного університету внутрішніх справ. Рятувальники на практиці показали як потрібно діяти у разі екстреної ситуації на водоймі.
У навчальному заході взяв участь т.в.о. начальника департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександр Харчук.
«Зараз літо, пора відпусток і багато людей вирішують відпочити біля води. На жаль, не всі знають, як правильно потрібно поводитись під час такого відпочинку, щоб не наразити себе на небезпеку. Тому, щоб мінімізувати нещасні випадки сьогодні проводимо показові рятувальні навчання, як для курсантів, так і для всіх відвідувачів природного парку, які долучались до нього», – зазначив Олександр Харчук.
Так, на озері завглибшки близько 1,5 м, відбулась показова подія. Спершу, зімітували ситуацію, під час якої людина нібито тоне й кличе на поміч. А далі розповіли про дії рятувальників та як потрібно надати першу медичну допомогу, коли людина опинилась на суші.
За словами начальника Центральної рятувально-водолазної служби у Львівській області Романа Фіци, такі показові навчання проводять також для дітей, оскільки зараз пора канікул і більшість школярів обирають відпочинок саме на воді.
«Літній сезон безпеки на воді містить в собі не лише купання. Це також рибальство, катання на човнах, засмагання. Тому важливо знати, а головне, дотримуватись основних правил безпеки. Безумовно, можна говорити про результативність таких навчань. За останні роки кількість нещасних випадків на водоймах значно зменшилась. Оскільки колись показник сягав понад 100 потопельників у літній сезон, а станом на липень цьогоріч відомо про 30 таких випадків», – зазначив Роман Фіца.
До слова, біля озера є облаштований рятувальний пост з необхідним екіпірування задля порятунку відпочивальників: рятувальними кругами, жилетами, мегафонами, завдяки яким попереджають про можливу небезпеку та основні правила поведінки на відпочинку біля водойми.
Як повідомив директор Яворівського національного природного парку Михайло Біляк на території відпрацьована система безпеки поводження на воді. Рятувальні навчання тут проводять не вперше.
До слова, у межах програми Транскордонної співпраці «Польща – Білорусь – Україна» на території природного парку будують «Екопросвітницький центр».