Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На черговій сесії Сокальської районної ради депутати працювали злагоджено

18 вересня відбулася XXXV сесія VI скликання Сокальської районної ради. На ній розглянуто усі питання, які були у порядку денному. Але напочатку перед депутатами виступив новопризначений керівник ДП «Львіввугілля» Ярослав Шаварський. Він поінформував про роботу вугільної галузі регіону, підкресливши, що від її роботи напряму залежить і доля нашого району, відповів на запитання.

Потім народні обранці обрали лічильну (Євген Матвіїв, Ігор Роман, Олег Піддубчишин, Володимир Рехліцький) та редакційну (Богдан Красько, Богдан Шклянка, Світлана Мусій) комісії.

Голова районної ради Ігор Дацюк та заступник голови районної ради Володимир Чуб привітали депутатів, у котрих у міжсесійний період випали дні народження: Петра Захватова, Андрія Сенюка, Ярослава Піхоцького, Василя Монянчина, Олега Іванчину, Романа Сташкевича, Ігоря Дацюка, Ярослава Музику, Миколу Дем’яновича, Василя Смолинця, Володимира Дзіка, Богдана Трибушка, Сергія Костюка, Романа Монастирського та ювілярку – Світлану Новосад.

З першого питання – «Про хід підготовки до осінньо-зимового періоду 2014-2015 років територіальногосподарського комплексу Сокальського району» – виступив начальник відділу інфраструктури райдержадміністрації Віктор Короза. Він назвав проблеми, які є на цей час щодо підготовки до зими.

Зокрема, в МКП «Сокальтеплокомуненерго» – заборгованість за спожитий природний газ складає 6142,7 тис. грн., а різниця в тарифах на теплову енергію – 2124,6 тис. грн.; в МКП «Сокальжитлокомунсервіс» – не проведено промивку систем опалення у 24 житлових будинках Сокаля, в зв'язку з тим, що необхідні затрати на виконання цих робіт перевищують тарифи з підготовки будинків до опалювального сезону. З запланованого ремонту м'якої покрівлі виконано лише 30%, в зв’язку з підвищенням вартості покрівельних матеріалів при тарифах 2010 р. Не виконується запланований капітальний ремонт покрівлі у семи будинках площею 3,5 тис. кв. метрів на суму 700 тис. грн.; в МКП «Сокальводоканал» – непроходження коштів, запланованих з обласного бюджету, в сумі 300 тис. грн. для проведення реконструкції галереї трубопроводів очисних споруд, а також коштів, виділених Сокальською міською радою (138 тис. грн.) на закупівлю запірної арматури та глибинного насоса); а також у Белзькій, Великомостівській, Угнівській міських радах, відділах освіти; з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій; в службі у справах дітей; в Сокальській ЦРЛ.

В. Короза зазначив, що на виконання рішення Антикризового енергетичного штабу під головуванням віце-прем'єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житловокомунального господарства України від 27 червня 2014 р., розпорядникам коштів потрібно розробити заходи стосовно економії споживання природного газу на 30 відсотків та пропозиції з шляхами їх вирішення щодо переходу на альтернативні види палива.

Зауваження та пропозиції вносили депутати Ігор Сметана, Ярослав Піхоцький, Богдан Шклянка, Роман Шевчук, Олег Іванчина, Ігор Роман, Микола Пасько. Чимало запитань стосувалося ремонту доріг.

Голова районної ради Ігор Дацюк подякував підприємцям та керівникам підприємств: Роману Шевчуку та Олегові Іванчині – за виділення коштів на ямковий ремонт дороги Переспа–Тартаків; Іванові Казмірчуку, Миколі Мельнику, Анатолієві Остапчуку, Василеві Мусі – за виділення коштів, за які проводять ямковий ремонт дороги через ліс на Бендюгу; Ігореві Хом’яку (між Сокалем та Ільковичами). Голова районної ради І. Дацюк також ініціював зустріч з Поторицьким сільським головою Романом Смиком, підприємцями та активом села, щоб спільними зусиллями провести ямковий ремонт дороги через Поторицю.

Є попередня домовленість Сокальського міського голови Богдана Зарічного з представниками Радехівського цукрового заводу, котрі допоможуть у ремонті вулиць Яворницького і Підкови.

Міський голова Сокаля Богдан Зарічний, виступивши на сесії, запевнив, що місто в цілому готове до зимового періоду. Котельні та системи газопостачання також будуть підготовлені на сто відсотків. Проблемним залишається питання відключення квартир від центрального теплопостачання, хоча 75% квартир уже від’єднані. А на сто відсотків відключено одинадцять багатоквартирних будинків. Б. Зарічний наголосив, що через два роки планують перевести на альтернативне опалення дві котельні. Він також відповів на запитання Романа Шевчука, Ігоря Хом’яка, Романа Монастирського, Володимира Чуба, Сергія Костюка, Богдана Шклянки та інших.

З цього питання прийнято відповідне рішення з внесненими пропозиціями Ігоря Дацюка, Миколи Паська, Сергія Костюка. В цілому за нього проголосували 43 депутати.

Начальник фінансового управління РДА Галина Леонова доповіла питання «Про виконання районного бюджету Сокальського району за I півріччя 2014 року».

До загального фонду районного бюджету за звітний період надійшло 25847,1 тис. грн. податків і зборів. Це становить 89,2% уточнених планових призначень на шість місяців та більше надходжень відповідного періоду 2013 року на 867,1 тис. грн.

Податку на доходи фізичних осіб за звітний період надійшло в сумі 25636,6 тис. грн., що становить 89,9 відсотка планових призначень. Надходження вказаного податку більші відповідного періоду минулого року на 947,1 тис. грн.

Заборгованість із заробітної плати станом на 1 липня 2014 року збільшилась порівняно зі станом на 1 січня 2014 року на 6247,7 тис. грн. і становить 8706,9 тис. грн., це близько 900 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Заборгованість із заробітної плати допущено ВАТ «Червоноградська автобаза» – 2009,2 тис. грн., ПАТ «Львівська вугільна компанія» – 6600 тис. грн., філія «Сокальський райавтодор» – 37,7 тис. грн., ПП «ПрестижАвто» – 60,0 тис. грн.

З державного бюджету району надійшла субвенція в сумі 61153,7 тис. грн., зокрема, на виплату допомог сім’ям з дітьми – 53379,5 тис. грн., надання передбачених чинним законодавством пільг та субсидій – 7774,2 тис. грн.

Субвенції на соціальну допомогу дітямсиротам за звітний період надійшло в сумі 359,0 тис. грн. (95,3%), інших субвенцій – 2305,0 тис. грн.

Протягом першого півріччя на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки в сумі 155216,5 тис. грн., з них – по загальному фонду – 153062,1 тис. грн., що становить 91,4% уточненого плану на 6 місяців та по спеціальному – 2154,4 тис. грн., що становить 39% до уточненого плану на рік.

Інформацію, викладену в доповіді, депутати взяли до відома.

Вони також затвердили розпорядження голови Сокальської РДА, внесли зміни до Програми матеріальнотехнічного забезпечення 3го батальйону територіальної оборони Львівської області, внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2014 рік.

«Про інвестиційну діяльність та стан залучення додаткових ресурсів в соціально-економічний розвиток району» доповів заступник голови РДА Анатолій Василишин. Він, зокрема, зазначив, що впродовж першого півріччя цього року в економіку району надійшло 59,2 млн. грн. капітальних інвестицій. У розрахунку на одну особу – 633,8 грн. (по області – 1383,8 грн.). Інформацію депутати також взяли до відома.

Про перспективи розвитку галузі фізичної культури і спорту Сокальського району доповів начальник відділу молоді та спорту РДА Андрій Мандрик. Він зупинився на питаннях, які потрібно вирішити в першу чергу. Це – інвентаризація спортивних майданчиків, їх капітальний ремонт; докласти максимум зусиль для практичного функціонування Белзького, Великомостівського та Сокальського міських центрів фізичного здоров’я населення
«Спорт для всіх» та ряд інших.

Пропозиції, зауваження внесли депутати Василь Панченко, Ігор Хом’як, Василь Береза, Михайло Веклин, Ірина Здерка, Сергій Костюк, Володимир Чуб. Депутати з поправками прийняли відповідне рішення.

Начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський доповів питання «Про стан та перспективи розвитку освітньої галузі Сокальського району». На діаграмах, в доступній формі, було показано як розвивається дошкільна, загальна середня, позашкільна освіта, про професійний розвиток педагогічних працівників, інформатизацію системи освіти, результативність виступів учнів на олімпіадах та ін.

Депутати також проголосували за рішення «Про структуру 2014-2015 навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах Сокальського району».

Рекомендовано навчальні заняття в загальноосвітніх навчальних закладах організувати за семестровою системою з шестиденним робочим тижнем: I семестр – з 1 вересня по 12 грудня 2014 року; ІІ семестр – з 12 січня по 29 травня 2015 року.

Канікули провести у такі терміни: осінні – з 15 по 19 жовтня; зимові – з 13 грудня 2014 р. по 11 січня 2015 р.; весняні – з 16 лютого по 1 березня 2015 р.; Великодні – з 6 по 13 квітня 2015 р. Відділу освіти спільно з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів району довести до відома батьків необхідність змін у структурі навчального року та внести необхідні зміни в календарнотематичне планування педагогів та розклади уроків. Шестиденки в школах – вимушений захід, який залежатиме від ситуації в державі. Навчання по суботах заплановані на жовтень і половину грудня.

Сесія районної ради вирішила присвоїти Спасівській ЗШ III ст. імені Василя Сидора-Шелеста; Сілецькій ЗШ IIII ст. – імені Івана Климіва-Легенди; Тартаківській ЗШ IIII ст. – імені Петра Саноцького.

Депутати також надали дозвіл на списання котлів, які перебувають на балансі Стаївської ЗШ III ст. та Жвирківської ЗШ IIII ст.

Після перерви депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять Почесного громадянина міста Сокаль, шановного освітянина, заступника директора педучилища та завуча Сокальської СШ №1 Зиновія Антоновича Стоницького, котрий цього дня відійшов у вічність.

З інформацією про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку виступили начальник Сокальського РВ УМВСУ у Львівській області Володимир Спічак та прокурор Сокальського району Георгій Некрилов.

В. Спічак: «Статистичні дані свідчать про те, що за вісім місяців цього року в журналі Єдиного обліку зареєстровано 3068 заяв та повідомлень про кримінальні порушення та інші події, з яких в ЄРДР зареєстровано 1127 кримінальних проваджень, списано в справу згідно з Законом України «Про звернення громадян» – 1714 матеріалів, складено адміністративні протоколи по 206. Щодо загальної злочинності, всього перебувало 1320 кримінальних проваджень, з них 962 зареєстровано в звітному періоді. В громадських місцях вчинено 49 злочинів, з них 31 – на вулиці. Протягом восьми місяців закінчено 868 проваджень, з них 113 – скеровано в суд з обвинувальним актом, 48 – за угодою. Закрито 707 кримінальних проваджень згідно з ч. 1 ст. 284 КПК України. За вчинені кримінальні правопорушення виявлено 133 особи. Залишаються в провадженні 455 кримінальних проваджень». Доповідач зупинився також на окремих правопорушеннях, і сказав, що на обліку перебуває 676 осіб криміногенних категорій (цього року поставлено на облік 136).

Г. Некрилов: «За шість місяців цього року прокуратурою району розпочато 62 перевірки з порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів, за результатами яких розпочато дев’ять кримінальних проваджень, з них, два – у сфері оплати праці, чотири – економічних відносин, по одному – у сфері охорони праці, охорони здоров’я, земельних правовідносин. Внесено 49 актів реагування, до відповідальності притягнуто 36 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, з них шість – органів державного контролю. За актами прокурорського реагування відшкодовано 7756 тис. грн. Впродовж поточного року по використанню бюджетних коштів у сфері транспорту проведено одну перевірку, за результататми якої зареєстровано два кримінальні провадження, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, за фактом розтрати бюджетних коштів службовими особами філії «Сокальський райавтодор» на суму 231675 грн., та за фактом внесення неправдивих відомостей до актів виконання робіт».

Запитували керівників правоохоронних органів депутати Ярослав Піхоцький, Василь Панченко, Ярослав Гаврилів, Ігор Хом’як, Василь Смолинець, Олег Кожушко, Володимир Чуб.

На сесії затверджено строком на два роки список присяжних для Сокальського районного суду. До нього увійшли: Володимир Практика, Володимир Сичик, Юрій Товарянський, Ольга Мамуладзе, Роман Плетінка, Тетяна Гнатишин, Мирослава Назар, Наталія Кіричук, Василь Возняк, Володимир Климців, Тетяна Дак, Роман Запісоцький, Степан Перепелиця, Лілія Конончук, Андрій Віра.

Депутати надали дозвіл на внесення змін до проекту роздержавлення та приватизації земель селянської спілки «Перемога» на території Боб’ятинської сільської ради, селянських спілок «Кобзар» та ім. Т. Шевченка на території Варязької сільської ради, селянської спілки «Світанок» на території Переспівської сільської ради; а також на оренду окремих приміщень. Прийнято в спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району та передано КЗ СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» нежитлову будівлю ФАП, що в с. Двірці по вул. Незалежності, 8, з метою створення лікарської амбулаторії сімейної медицини.

Сесія районної ради затвердила звіт голови постійної комісії районної ради з питань промисловості, підприємництва, комунального майна та інфраструктури, з якою виступив заступник голови комісії Василь Береза. А також підтримано два звернення: – щодо розгляду пропозицій з проекту програми з модернізації ДП «Львіввугілля»; – до Верховної Ради України, Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб зачитав запити та звернення депутатів. Підтримано запити Василя Берези, Богдана Шклянки, Світлани Мусій. Остання зачитала листзвернення матерів Сокальщини до матерів Росії, щоб зупинити війну на сході України. А Ярослав Гаврилів – звернення жителів Варяжа, які стурбовані заниженістю вартості молока, яке продають молочній компанії «Галичина» (Радехів), а також відновити рейси автобусів по суботах, які курсують щодня, коли навчатимуться школярі.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Exit mobile version