Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Сокальська районна рада проти прапорів, з якими нищили Україну

Як уже повідомляв "Голос з-над Бугу", 6 травня відбулася позачергова IV сесія Сокальської районної ради VI скликання. Перед її початком голова районної ради Ігор Дацюк та його заступник Володимир Чуб привітали іменинників і побажали їм щасливої долі, удачі, сімейного затишку та благополуччя.

І. Дацюк представив депутатському корпусу керуючого справами районної ради (було оголошено конкурс на заміщення вакантної посади). Це Любов Ребрина, котра до цього працювала юристом в КП "Сокальтеплокомунсервіс".

Голова районної ради повідомив, що крім основного питання порядку денного, на вимогу фракцій "За зміни" та ВО "Батьківщина" вноситься "різне", для зачитання звернень. На президії це узгодили. Депутати затвердили порядок денний одноголосно (на цей час їх було у залі 57).

З першого питання "Про недопустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам"яті жертв Другої світової війни" виступив голова районної ради Ігор Дацюк. Він зачитав Звернення (воно надруковане в попередньому номері газети, підписане головами фракцій та депутатських груп і обговорене на президії районної ради) та проект рішення.

Від фракції ВО "Свобода" виступив депутат Тарас Стародуб, котрий, зокрема, підкреслив, що 21 квітня у Верховній Раді України за прийняття Закону "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 19411945 років" проголосувало 260 депутатів, а відповідно до ст. 20 Конституції України повинні дві третини від конституційного складу ВР (300 депутатів). Так що це є нелегітимним прийняттям рішення. (Голова Верховної Ради підписав цей Закон, Президент поки що не ветував і не підписав  авт.). Депутат зупинився й на інших статтях Конституції, яким не відповідає цей закон.

Т. Стародуб нагадав, що під червоними прапорами були голодомори, масові репресії, тотальна русифікація…

– "Ще не вмерла Україна"  співаємо ми одноголосно, тримаючи руку на серці, споглядаємо на наш прекрасний Герб, тризуб. Тішимося, як над нашою незалежною державою майорить жовто-блакитний прапор,  так розпочала свій виступ депутат Марія Поліщук (фракція "За Україну").  Жовтоблакитний над незалежною державою. А не червоний, тому що нас про це просить "старший брат", котрий мав великий, надзвичайно великий вплив за весь період нашої історії.

Вона навела два приклади з висловлювань "старшого брата" в особі Сталіна, котрий піднімаючи тост за перемогу у далекому 1945му, сказав: "За великий русский народ", а про українців ні слова, хоча наш народ зазнав чималих людських втрат. А також слова Путіна: "Ми війну могли виграти і без українців".

– Хіба ми можемо слухати такі надзвичайно образливі для української нації слова?,  запитала М. Поліщук.  Це приниження українців, треба давати таким висловлюванням об"єктивну оцінку. А майбутнє за нами, нашими дітьми, які позбавлені того рабського страху.

Депутат Олег Кожушко (фракція ВО "Батьківщина") зачитав звернення районної організації ВО "Батьківщина", яка проти прапорів, з якими нищили Україну. Він підкреслив, що за прийняття законопроекту "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" не віддав свого голосу жоден депутат ВР, що входить до фракції "Батьківщина", а офіційний підйом червоного прапора тоталітаризму поряд з Державним стягом України стане не символом увічнення перемоги у Другій світовій війні, а спробою чергового приниження української нації.
Після виступів депутати одноголосно підтримали проект рішення районної ради.

У "різному" зачитано два звернення. Перше  головою фракції "За зміни" Миколою Паськом. Воно адресоване Президенту України Віктору Януковичу з вимогою негайно відправити у відставку уряд Миколи Азарова. Зокрема, у ньому говориться: "У 2011 році українці стали жити значно гірше. В різних містах від 26% до 58% зросли тарифи на житловокомунальні послуги. А що відбувається з цінами на продукти харчування? Ціна на гречку виросла до 18-25 гривень за кілограм. У два рази подорожчали цукор та олія. Подорожчали капуста, борошно…
Уряду Миколи Азарова вдалася лише одна реформа  адміністративна. Нам довго розповідали, як скорочують міністерства. Було 49 міністерств та центральних органів влади, стало  72. Самі себе “поскорочували”, що збільшили на 47%  наполовину, кількість центральних органів влади. Чи потрібний такий уряд України? Ні! Уряд Азарова у повному складі треба відправити у відставку…".

Інше  звернення  фракції ВО "Батьківщина"  адресоване Президенту, Прем"єр-міністру, голові Верховної Ради, зачитав заступник голови районної ради Володимир Чуб. У ньому йде мова про те, що депутати фракції виступають категорично проти зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та підтримують ініціативу щодо проведення Всеукраїнського референдуму про недопущення продажу таких земель. "Зняття мораторію на продаж земель загрожує національній безпеці України. Жоден фермер і жодне українське підприємство не здатне буде купити цю землю, внаслідок чого вона перейде до рук іноземців та українських олігархів"  говориться у зверненні.
Депутати підтримали дані звернення. І на цьому позачергова сесія районної ради завершила свою роботу. Наступна ж уже 19 травня, цього тижня триває робота у комісіях.

Василь СОРОЧУК.

Exit mobile version