19 листопада у Львові вперше засідала обласна рада нового сьомого скликання. Пафосний масовий захід організували центральні органи влади. Здавалось, що після того, як народ вимагав «перезавантаження» влади, вибравши собі нових представників депутатів, потрібно було одразу братися за роботу.
Засідання розпочалось в 10 годині. Попередньо всі депутати отримала робочі портфелі, в яких були тимчасові посвідчення та збірки Законів України: про місцеві вибори та про місцеве самоврядування, про статус депутатів місцевих рад та запобігання корупції і найголовніше Констуція України. Вочевидь задум організаторів був ознайомити всіх обранців з правовою політикою та застерегти їх від порушень законів, але схоже багато депутатів навіть не відкривали свої портфелі.
Засідала рада до самого вечора, було обрано голову та заступників, голів різних комісій, тобто весь керуючий апарат. Здалось мені, що голосування несло в собі лише презентаційний зміст, бо за кулісами вирішено все вже було давно.
Більшість з фракцій – «Солідарності», «Самопомочі» та «Громадянської позиції» переділила між собою майже всі керівні посади.
«Свобода», наприклад, третя за кількістю депутатів фракція, не отримала жодної керуючої посади в комісіях, ба, навіть заступниками голів свободівців не обрали…
Новий голова обласної ради Олександр Ганущин нервував й часто робив перерву. Закулісні домовленості мало цікавили нових депутатів, які вперше стали свідками таких інтриг та підкилимних ігор, хтось виходив в коридор поспілкуватись з журналістами, інші зацікавлено перегортали сторінки газет та новинних сайтів, вичитуючи найцікавіші події дня.
До звичного порядку денного першої сесії додали «Проект про внесення змін до кошторису видатків на утримання Львівської обласної ради та її виконавчого апарату на 2015 рік». Оскільки в 2015-ому залишилось лише 27 робочих днів, то всі 7500000 гривень ЛОР (Львівська обласна рада) планувала виділити на «Покращення фінансової та матеріально-технічної бази органів виконавчої влади», тобто нова влада області вважає, що державний апарат найбільше потребує допомоги з бюджету. Звісно хочеться, щоб всі працівники органів виконавчої влади були висококваліфікованими кадрами й отримували гідну оплату за свою роботу, але ж підвищення їм зарплати на останній місяць року з виділенням таких коштів сьогодні це грабунок. Грабунок народу, який вже згинається під тягарем зубожіння. Невже не краще виділити ті самі кошти малозабезпеченим сім'ям, які так потребують державної допомоги, особливо зараз, коли незабаром зимові свята, або допомогти нашим військовим на сході!? Вкотре переконуюсь, що в нашій країні є пріоритетні кола трудяг, а є звичайнісінький народ, який з відчаєм чекає своєї черги на гідну зарплату.
О 18.30 год. завершилась сесія разом з усіма цими політичними авантюрами.
Депутати роз'їхались по домівках…
Збиратись наступного разу планують 8-го грудня. Що ж, час покаже, чи гідно влада й опозиція підготуються до наступної сесії. Як депутат зрозумів, що не так легко протистояти новому владному режиму, якому вкрай не потрібні націоналісти при владі. Порушилось так зване демократичне право впливати й слідкувати за владою, коли меншість контролює більшість.
Михайло Нискогуз, депутат Львівської обласної ради (фракція ВО «Свобода»).
Склад політичний сил у Львівській обласній раді: «Солідарність» БПП – 20; «Самопоміч» – 14; «Свобода» – 12; «Батьківщина» – 9; «Громадянська позиція» – 8; «УКРОП» – 6; «Радикальна партія Олега Ляшка» – 5; «Народний Рух України» – 5; «Народний контроль» – 5.