Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Досягнення відділу освіти Сокальського району

Відділ освіти Сокальської райдержадміністрації під керівництвом Романа Монастирського щорічно презентує в області найбільші свої успіхи та досягнення. Не випадково саме навчальні заклади району виконують важливе експериментальне завдання впровадження нових освітніх методів і технологій в діяльність шкіл та роботу їх працівників. Отож, здійснюючи навчальну, розвиваючу та виховну функції навчального процесу, школи району репрезентують свої найновіші методичні розробки, наочно представляють власні вміння та успіхи. Зокрема, нещодавно закінчився методичний тиждень в Ільковицькому НВК "ЗШ І  ІІІ ст.  дитячий садок", під час проведення якого педагоги та працівники закладу мали можливість продемонструвати гостям школи не лише методи досягнення найбільшої результативності в процесі проведення уроків, засоби та прийоми розвитку учнівської творчості та майстерності, а й шляхи впливу поетичним та прозовим словом майстрів художнього пера на свідомість школярів, на формування та розвиток їх патріотичних почуттів. На особливу увагу заслуговує районний семінар бібліотекарів, підготовлений та проведений бібліотекарем школи Лесею Бицькою. Учасники семінару та гості школи мали змогу ознайомитися з презентацією школи в електронному варіанті, поспілкуватися з провідними педагогами школи, почерпнути їх досвід, разом розглянути дискусійні методичні питання.

Гостем шкільного свята стала відома поетеса, член Національної спілки письменників України Любов Бенедишин (на знімку зліва). Вона представила свою нову поетичну збірку "…Віще, неповторне, головне". Саме це місце проведення презентації нової збірки поетеса обрала не випадково, адже села Ільковичі, Свитазів, Суховоля та Равщина, зокрема їх героїчне минуле, історичні споруди, незрівнянні краєвиди і стали тим стимулом, натхненним поштовхом до написання нових поезій. Любов Бенедишин розкрила присутнім деяку таємницю, яку приховує ця збірка. На її думку, лише поетичні рядки можуть зобразити калейдоскоп подій людського життя, лише їм під силу провести кожного з нас давнім минулим, розкрити його, зачарувати ним, і несподівано привідкрити завісу до можливого майбутнього. Ця поетична збірка  словесний місточок між теперішнім, минулим та майбутнім кожної людини, лише пройшовши життєвий шлях, ми усвідомлюємо, що незмінним та вірним нашим супутником є щось оте "віще, неповторне, головне". Поетеса зазначила, що головна цінність кожної книжки полягає в її духовновиховному впливі та потрібності для людини. Чимало бібліотекарів погодилось з міркуванням поетеси, адже саме такі збірки, на їх думку, допоможуть не лише дорослим людям у житті, а й учням у навчанні, зокрема на уроках літератури рідного краю.

Семінар продовжив виховний захід "Нетлінні письмена і вічна наша мова", організований бібліотекарем школи. Учасники поринули в минуле нашого краю, зачерпнули мудрості давніх віків, прослухали роздуми Нестора Літописця, душевну сповідь Ярославни, сумні віщування Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Маркіяна Шашкевича, озвучені учнями школи. Усіх присутніх найбільше вразила колискова, яку проспівала мати учениці, її щире повчання, поради та материнське благословення, а також маловідомі народні пісні, виконані учительським колективом. Як зазначили гості свята, неоціненним досягненням працівників школи є велика згуртованість та одностайність прагнень і думок педагогів, учнів та їх батьків. Народні та відомі авторські українські пісні, національний колорит вбрання учасників дійства, щирі та душевні слова •учнів, педагогів, батьків, влучно підібране музичне оформлення створили доброзичливу, гостинну і водночас таку близьку кожному серцю справжнього українця патріотичну атмосферу. Усі присутні побаченим залишились задоволені.

Варто зазначити, що на методичний тиждень школи прибули не лише районні колеги, а й польська делегація, щоб запозичити та поділитися власним досвідом. Тому хотілося б побажати педагогам та працівникам школи терпіння, міцного здоров’я, вдячних учнів і, звичайно ж, нових досягнень та звершень.

Мирослава БИЦЬКА.
с. Свитазів.

Exit mobile version