28 листопада голова Сокальської районної ради взяв участь у нараді із керівниками закладів загальної середньої освіти та позашкільних установ району. Також на засіданні були присутні начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова, директор «Центру обслуговування закладів освіти Сокальського району» Микола Мисак, начальник відділу освіти Руслана Антонюк. На порядку денному було 4 питання з різним: про шляхи оптимізації закладів загальної середньої освіти Сокальського району; про підсумки проведення медичного огляду учасників освітнього процесу (учнів); про складання плану дій на період особливого періоду відповідно до наданих мобілізаційних завдань ЗЗСО.
На початку роботи Микола Пасько представив присутнім нового начальника відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Руслану Антонюк. Остання висловила сподівання на подальшу спільну та результативну роботу.
Після ознайомчої частини, перейшли до розгляду питань порядку денного. Слово надали начальнику фінуправління Галині Леоновій. Вона зауважила, що на сьогодні, державної субвенції на 2020 рік для утримання закладів освіти вистачає, але треба бути готовими до можливих ризиків. Тому фінансове управління напрацювало пропозиції щодо можливої оптимізації навчальних закладів Сокальського району. У ньому йшлось про об’єднання в класи-комплекти в окремих школах І-ІІІ ступенів. Про малу наповнюваність класів в освітніх закладах І-ІІ ступенів, а також про недоцільність утримання деяких шкіл І ступеня та освітніх філій.
Остання пропозиція викликала палку дискусію. Присутні директори категорично виступили проти закриття шкіл – філій.
Далі, головний спеціаліст відділу освіти Леся Ковалишин доповідала про шляхи оптимізації закладів загальної середньої освіти Сокальського району. Вона наголосила, що дане питання актуальне ще з 2017 року. Тоді статус Угринівської школи був понижений до першого ступеня , а згодом вона взагалі призупинила свою роботу. Тому учні змушені навчатись у Хоробрівській ЗОШ І-ІІІ ст. Загалом в Сокальському районі діє 58 загальноосвітніх навчальних заклади, в яких навчаються 7 561 учень. Основними підставами для оптимізації освітніх установ є призупинення діяльності навчальних закладів, де є менше 10 учнів; пониження ступеня школи, в якій загальний контингент становить від 1-50; наповнюваність старших класів становить менше 10 школярів. Також Леся Ковалишин проаналізувала кошторисні призначення на 2019 рік, видатки на кожного учня та порушила питання про дітей, які проживають в одному населеному пункті, проте навчаються у іншому. Прозвучало питання і щодо проектних опорних шкіл Сокальщини, присутні ознайомились із переліком можливих опорних закладів.
Доповнив це питання голова Сокальської райради. Микола Пасько висловив здивування, чому у 2019 році було додатково відкрито перший клас, при тому що кількість учнів початкових класів зменшилась. «Відповідно до аналізу середньої наповненості класів у школах Сокаля, я бачу, що найбільшу кількість учнів має Сокальській ліцей №1, а найменшу – Сокальська школа №2. Ці навчальні установи розміщені поруч, тому вважаю, що була сформована неправильна пропозиція по закріпленню території за кожною школою. Тому прошу керівництво відділу освіти врахувати цей фактор, щоб ми могли збалансувати кількість школярів у навчальних установах Сокаля».
Далі присутні розглянули підсумки проведення медичного огляду учасників освітнього процесу (учнів) у закладах загальної середньої освіти району та про складання плану дій на період особливого періоду відповідно до наданих мобілізаційних завдань ЗЗСО.
У різному директор комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак наголосив, що у 2019 році було суттєво зміцнено матеріально-технічну базу практично кожної школи. За результатами роботи у 2019 році досягнута економія коштів у сумі 8 млн. грн.. З них 4 млн. грн.. – прогнозований обсяг залишку освітньої субвенції станом на 01.01.2020 року. А ще 4 млн. грн. – кошти районного бюджету, які будуть скеровані на додаткові ремонті роботи в закладах освіти: заміна і встановлення вікон, ремонт покрівлі, спортзалу тощо. Серед проблемних питань – в цьому році відмінена закупівля «Школяриків». Відповідний лист надійшов від департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації. Придбання транспортних засобів перенесли на 2020 рік.
Прокоментував ситуацію із шкільними автобусами очільник райради Микола Пасько: «Ми виділяли з районного бюджету 2 млн. 750 тис.грн. на співфінансування на придбання «Школяриків». Вони не будуть використані. Тому, у 2020 році, знову будемо пропонувати депутатам районної ради скерувати їх на ці ж потреби. Поряд з тим, нам обіцяють ще цього року, придбати один автобус для дітей з особливими потребами».
На завершення наради завідуюча Сокальським районним методичним кабінетом Галина Гібляк нагадала присутнім про конкурси для школярів «Стежками Героїв Сокальщини» та «Дерева-велетні».