Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Новини Сокальського освітнього округу

Перевірити свої знання із світової літератури, а також проявити ерудицію, кмітливість, творчі здібності ми мали можливість під час тижня світової літератури, який відбувся у нашій школі. Багато зусиль для його організації та проведення доклали і учні, і вчитель світової літератури Наталія Грачова.

Відкрили тиждень світової літератури на урочистій лінійці. Ми мали можливість оцінити акторські здібності шестикласників, які підготували інсценізацію відомої казки Шарля Перро "Попелюшка", яку юні актори виконали англійською мовою (вчитель Т. Матвіїв). Відбувся конкурс малюнків "Сторінками улюблених книг" для учнів 18 класів.

Під час інформаційної хвилинки почули повідомлення на тему "Міфічні істоти народів світу". Того ж дня три команди шестикласників змагалися в літературному конкурсі "Aqvaбій "Карта капітана Врунгеля".

Конкурс стіннівок "Дивовижні сторінки" залучив школярів до пошукової діяльності, дав можливість розширити світогляд, естетичний смак. Теми стінгазет були різні: "Великі казкарі", "Легендарні квіти", "Мудрі символи Антики", "Біблійні сюжети в європейській літературі", "Братання словом (Тарас Шевченко і світова література)". Відбувся літературний турнір "Казковий дивосвіт" між командами 5 класу.

Усі учні і вчителі прослухали радіогазету на тему: "Ми всі родом з дитинства… Джанні Радарі та його твори". Інтелектуальна гра "Ерудит" об’єднала команди одинадцятикласників у боротьбі за перемогу.

Тиждень світової літератури у нашій школі закінчився, але герої, письменники, поети і драматурги ще надовго залишаться з нами. В цьому, напевно, і полягає справжній великий вплив літератури на душу людини.

Олена ГРИНЮК, учениця 11 класу ЗШ ІІІІ ст. № 5.

 

Команда учнів Сокальської гімназії імені Олега Романіва перебувала в МДЦ "Артек" на ІІ Всеукраїнській олімпіаді серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкої атлетики. 10 гімназистів змагалися і відпочивали на березі Чорного моря. Серед 26 команд із усіх регіонів України вони вибороли 11 місце! В останні два дні нашої зміни у цьому році відбувались змагання з таких видів спорту: біг 100 метрів, метання м’яча, стрибки у довжину, біг 300 метрів (для дівчат), біг 400 метрів (для хлопців) і естафета.

Учень 6 (10)А класу Ігор Цибуля (на знімку в центрі) виборов перше місце в метанні м’яча. Його рекорд  75 м 89 см! А до цього два з половиною тижні ми відпочивали в таборі "Янтарний", в 10 загоні, і навчалися за спрощеною програмою. Відвідали чимало музеїв, стадіонів, парків, які є на території табору. Брали участь у різноманітних спортивних, музичних і туристичних конкурсах, під час яких познайомилися з новими друзями з різних регіонів України. Усіх вразила природа і мальовничість краєвидів. Усі повернулися щасливі і задоволені. •Ми щиро вдячні вчителям фізкультури О. Лаговській та С. Лаговському за підготовку до змагань.

Діана ТРОХІМЧУК, учениця 5 (9)А кл.

 

Фото Софії НАМЧУК, учениці 5 (9)А кл.
Сокальської гімназії ім. О. Романіва.

P.S. 20 квітня команда Сокальської гімназії імені Олега Романіва перемогла в обласних змаганнях з легкої атлетики за програмою ІІ Всеукраїнської Олімпіади серед учнів загальноосвітніх шкіл.

 

У 2010 році учні 911 класів Сокальської ЗШ ІІІІ ст. № 5 під керівництвом Л. Уманської і С. Практики розпочали роботу над проектом з питань протидії торгівлі людьми "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція", виграли мінігранд і були нагороджені премією у розмірі 700 доларів для облаштування музею народознавства.

Метою нашої участі у проекті було створити народознавчий музей не лише для учнів школи та їхніх батьків, а й залучити до співпраці членів громади. Своє головне завдання вбачаємо у тому, щоб сприяти розвитку патріотизму громадян, особливо у молоді; виховувати почуття гордості за державу, повагу до славної історії Батьківщини та до співвітчизників, а також особисту гідність та самоповагу. Будувати сьогодення і дивитися в щасливе майбутнє можна лише тоді, коли ми пам’ятаємо своє минуле. Цим проектом вирішуємо проблему занедбання традицій.

Екскурсії музеєм значно підвищують знання історії рідного краю. Ми організовуємо дозвілля дітей, їх активність, зайнятість, пошукову діяльність.

Щиро вдячні МОМ за фінансову підтримку щодо організації та створення музею, адже проживаємо в західному регіоні України, де велика частина працездатного населення виїжджає на роботу за кордон у далеке та близьке зарубіжжя. У школі посилено працюємо з дітьми трудових мігрантів.

За кошти, виділені МОМ, придбано для кабінетумузею вітрини, стенди, підвісні полиці, цифровий фотоапарат, музейну літературу, манекени для одягу, підсвічник, матеріали для дизайну, меблі, сплетені з лози (столик, комод, етажерку).

Спільними зусиллями педагогічного та учнівського колективу, батьків, громади міста зібрано чимало експонатів для оформлення кабінетумузею народознавства.

Музейна експозиція сьогодні складається з таких предметів: національний одяг,  знаряддя праці, гончарні вироби, предмети побуту. Для здійснення постійного зв’язку учнів школи з музеєм створено актив, до якого входять семикласники.

Гордістю музею є експозиція "Національний одяг". Тут зібрані святковий і буденний одяг з полотна, вишитий, оздоблений мережкою. У музеї є побутовий посуд: миски, полумиски, горщики, глечики, а також декоративний посуд. Унікальними експонатами є лялькимотанки  обрядові іграшки українців. Серед знарядь праці привертають увагу школярів прядка, дерев’яні гребінки та щетинці і металеві щітки, якими користувалися при обробці рослинного волокна та вовни. Всі експонати описати неможливо. Кожен з них має своє призначення та історію.

Надалі продовжуємо збір експонатів, які поповнюють музей народознавства.

16 березня урочисто відкрито кабінетмузей народознавства. Перших відвідувачів  учнів, вчителів, батьків радо зустрічали юні екскурсоводисемикласники. Надіємось, що завдяки екскурсіям учні глибше пізнають історію, культуру, традиції рідного краю. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Любов УМАНСЬКА,
вчитель української мови та літератури Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5.

 

У сучасних дітей та молоді зовсім незначні знання про писанкарство, а вмінь і навичок майже немає. Саме тому, дякуючи отцю Роману Синицькому, сотруднику храму св. Архистратига Михаїла у м. Сокалі, у Сокальській ЗШ ІІІІ ст. №5 відбувся майстерклас із розписування писанок. Заняття поблагословив о. Ярослав Збитковський, адміністратор цього ж храму, який запросив усіх присутніх –  учнів, вчителів, батьків – до спільної молитви.

Майстриняписанкарка п. Наталія Боднарчук, викладач Львівського аграрного університету, разом зі своїми помічницями Мар’яною та Оксаною, розповіли, що писанки потрібно писати з чистими думками і хорошим настроєм. І після освячення у храмі вони матимуть чудодійну силу.

У класі панувала дивовижна атмосфера. Палахкотіли вогники запалених свічок, запаморочливо пахнув бджолиний віск, світилися любов’ю очі. Діти проявляли надзвичайну доброту: виручали один одного, коли у когось тріскало яйце чи писачок не слухався невмілих пальчиків. Майстрині люб’язно навчали всіх, уміло допомагали кожному.

Думаємо, що призабуті традиції українців будуть відтворені і збережені для прийдешніх поколінь. Наші Великодні кошики прикрашатимуть справжні писанки. І за все це щира подяка о. Роману Синицькому.

Світлана ПРАКТИКА,
заступник директора школи з виховної роботи
Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №5.

 

У Сокальському НВК "Спеціалізована школа ІІІІ ст. №3  колегіум" перед Великоднем учні 2-11 класів працювали над спільним творчим проектом "Дерево життя". Діти прикрашали великі вербові гілки крашанками, писанками, мотанками, шкрябанками, виготовленими власноруч. І ось писанка за писанкою з’являються на гіллі  так народжується казкове писанкове диводеревце. Цікаво спостерігати, як найменші школярики допитливими оченятами розглядали писанки, торкалися дивних узорів. А наступного дня на деревці з’явилися нові роботи. Різнобарв’ям зацвіла школа, коли оформили конкурсну виставку Великодніх рушничків, яку віддавна готують школярі і вона вже стала традиційною. З особливим зацікавленням і творчим підходом учнівська рада організовувала Передвеликодній ярмарок. У ньому взяли участь учні 5-10 класів. За рішенням учнівської ради школи частину коштів передано у Сокальський фонд інвалідів, решту діти запропонували використати на оформлення клумб біля школи.

О. МАЩАК, заступник директора з виховної роботи Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №3колегіум".   

Exit mobile version