Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Новини Забузького освітнього округу

Нещодавно відбулися змагання з футболу між хлопцями 6го та 7го класів. Спритнішими виявились шестикласники. Вони здобули перемогу з доволі достойним рахунком 6:1. Рекордну кількість голів (три!!!) забив у ворота противника Павло Слижук. Богдан Іваникович відзначився одним голом, ну, а Сергій Лещук забив у ворота семикласників два голи. Відквитати один м"яч зумів тільки Денис Дубанич.

Учні початкових класів Світлана Цьона, Катерина Захарко, Надія Фінів, Олександр Соколовський, Валентин Левінський, Ростислав Горбай (4 кл.) та Соломія Воронка (3 кл.) взяли участь у "Веселих стартах", змагаючись зі своїми ровесниками Забужжя, Савчина та Хороброва. Наші наймолодші школярі були першими в таких естафетах: стрибки в довжину з місця, метання в ціль, естафета з обручами. Катерина Захарко – найкращою в стрибках зі скакалки: за 30 секунд – 82 рази.

Ірина ДЕЙНЕКА, вчитель історії Хоробрівської ЗШ, кореспондент окружної газети "Забузька округа".

* * *

Кожен народ славиться своїми традиціями, іменами. Для України її безсмертним героєм, пророком, без сумніву, є і залишається Тарас Григорович Шевченко. Змістовну концертну програму, присвячену 197ій річниці від дня народження Великого Кобзаря, підготували учні Варязької школи під керівництвом учителів української мови О. Бойчук, О. Гавілей та вчителя музики Ю. Станкевича. Учні читали вірші поета, співали пісні, розповідали про дитячі роки та непростий життєвий шлях після визволення від кріпацтва. Вчитель історії Світлана Закревська провела урокдиспут "Чи був Шевченко атеїстом?"

Шевченкове слово завжди житиме в серцях малих і дорослих українців.

15 березня у Варязькій школі відбувся конкурс між дівчатами 6го і 7го класів "Я – україночка". Розпочався він читанням поезії. Усім присутнім сподобалося майстерне виконання пісні ученицею 7го класу Олею Андрійчак. Танцювальний конкурс журі оцінило однаково обом командам, рівними були сили дівчат і в інтелектуальному конкурсі. А ось в артистичному краще відзначився 6 ий клас. Оскільки сили команд були рівні, переможцями стали обидві команди.

Олександра МІГУС, педагогорганізатор Варязької ЗШ ІІІІ ст.

* * *

Для поглиблення знань з рідної мови в Ільковицькому НВК "ЗШ IIII ст. – дитячий садок" проходив тиждень української мови та літератури (на знімку).

Його відкриття розпочалося з урочистої лінійки, на якій учні 8 класу Н. Войтко і О. Бульбак розповіли історію виникнення рідної мови та її місце серед інших слов’янських мов, ознайомили з письменникомлітописцем Нестором, меценатом Петром Яциком.

Відбулись інформаційні хвилинки "Народ без мови – не народ" і конкурс малюнків "Мова – коштовний скарб народу". Переможцями визнано учнів 5 класу Василя Горбачука і Ольгу Диню. Серед знавців і шанувальників рідного слова варто відзначити Анну Смаль, Олесю Сосну (6 кл.), Ольгу Диню і Дениса Ахтянкіна (5 кл.), Наталію Войтко, Назарія Маковського, Оленку Радзимінську (8 кл.).

Учні 8 класу з вчителем української мови та літератури Л. Кисель підготували літературну вітальню "Голгофа великої любові".

 Любов КИСЕЛЬ, заступник директора з навчальновиховної роботи.

* * *

Веснакрасна, пробуджена жайворонком і першими сонячними променями та потічками, прийшла на землю. Уже сама згадка про неї будить у серці щемливу радість, нові надії. Навiть повiтря наповнюється радiстю. Усiм так набридла зима, що хочеться поскорiше тепла, сонячних усмiшок та веселих розваг. Саме так радісно учні початкових класів Ільковицького НВК "ЗШ ІІІІ ст. – дитячий садок" 4 березня зустрічали весну під час свята "Прийшла веснакрасна": декламували вірші, співали пісень, інсценізували, загадували загадки, розповідали цікавинки про перші весняні квіти – лікарські рослини.

Марія ШТИКАЛО, член гуртка журналістики Ільковицького НВК "ЗШ І ІІІ ст. дитячий садок".

* * *

З нагоди дня народження славетного письменника у Тудорковицькій ЗШ ІІІ ст. відбулися заходи. Це конкурс малюнків до творів Т. Г. Шевченка, конкурс на краще виконання творів поета, тематичні уроки та виставки. На огляд села представили літературномистецьку композицію "Кобзарю! Знов до тебе я приходжу…". Серед глядачів були не лише учні і вчителі, а й багато односельців, не байдужих до Шевченківського слова. Учні майстерно декламували знакові твори Кобзаря, виконували пісні, як на слова Тараса Григоровича, так і народні, створивши цим неперевершений святковий настрій. Глядачі мали можливість почути про життя та творчість поета, про історичне значення постаті Т. Шевченка в боротьбі за українську державність.

Вікторія ШЕНПЕЛЮК,  Дарiя БОЙКО,  Оксана ДРОНИК, члени гуртка "Художнє слово".

* * *

З 1 по 31 березня в Забузькому НВК "ЗШ ІІІІ ст. – ліцей" проходить екологічна акція "Первоцвіти просять захисту". Її метою є виховання у школярів ціннісного ставлення до біорізномаїття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони і збереження первоцвітів, формування екологічної культури. Під час акції в учнів розвивається почуття дбайливого ставлення до рослин, відповідальність за збереження первоцвітів. Керівник проекту – вчитель біології Оксана Касьян.

Школярі знайомились з різноманітністю первоцвітів України та своєї місцевості, розширювали знання з біології та природознавства (введення "цікавих новинок" на уроках), готували проекти на дану тему, проводили конкурс на краще читання поезій на тему "Первоцвіти".

15 березня відбулася презентація проектів на тему "Первоцвіти просять захисту". Її активними учасниками були учні 78 класів, а переможцями стали Олеся Козла та Галина Грицюк (8 клас), Ольга Коляда (7 клас). Також цього дня пройшов конкурс читців поезій, активними учасниками якого були учні 14 класів.

Оксана КАСЬЯН, вчитель біології Забузького НВК ЗШ ІІІІ ст.

* * *

У Хоробрівській ЗШ ІІІІ ст. гідно відзначили Шевченківський тиждень. Було організовано виставки творів Кобзаря та малюнків "Шевченко і сучасність", пройшли виховні години.

6 березня у Народному домі с. Хоробрів відбувся святковий концерт, присвячений Дню народження Великого Кобзаря. В ньому взяли активну участь учні Хоробрівської школи, вчителі, жіночий вокальний ансамбль села. Зі сцени лунали вірші Т. Шевченка та пісні на його слова. Завершився концерт "Заповітом", який виконували всі присутні.

Завідуючий Народного дому, вчитель музичного мистецтва Я. Вовчак виступив з палкою промовою, в якій висловив надію, що "Заповіт" Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень.

Марія МИШОК, учениця 11 класу Хоробрівської ЗШ ІІІІ ст.

ЗАБУЗЬКИЙ ОСВІТНІЙ  ОКРУГ         

Exit mobile version