Ми не уявляємо свого життя без таких надбань цивілізації як поліетиленовий пакет, мобільний телефон, побутові прилади, транспортні засоби та багато іншого. І мало замислюємось про шкоду, заподіяну ними. А що вже говорити про дітей, які виросли з «мобілкою» в руках та навушниками у вухах. Отож екологічну культуру потрібно виховувати з дитинства. Працюючи з дітьми, кожен день намагаємось прищепити любов та бережливе ставлення до природи.
У Переспівській школі відбулося окружне методоб’єднання вчителів біології. Галина Романівна Покотило провела засідання екологічної варти на тему «Нехай Земля квітує всюди – природу збережемо, люди». Оскільки ми працюємо в екологонатуралістичному напрямі, у школі діє гурток юних екологів, члени якого і взяли участь у засіданні. Учні не перший рік відвідують гурток і, незважаючи на юний вік, добре знайомі з екологічною ситуацією в Україні загалом та у своєму селі зокрема.
На засіданні порушили проблеми сміття, забруднення повітря та водойм, вирубки лісів, знищення рідкісних видів рослин та тварин. Галина Романівна запропонувала учням розглянути дві сторони краєвидів села. Перша – це чарівна природа, друга – сміттєзвалища. Учнів поділили на три екологічні групи, і кожна запропонувала власне бачення вирішення цієї проблеми. Ось деякі з них: 2012 рік оголосити роком без сміття; у місцях несанкціонованих смітників встановити знаки, плакати на екологічну тематику; розробити пам’ятки юним туристам та відпочивальникам у лісі; не смітити самому та бути прикладом для інших.
Під час засідання звучали чудові вірші та пісні на екологічну тематику. А під кінець усі проблеми було вирішено і Земля зацвіла різнобарвними квітами.
Сподіваємось, учні добре усвідомили свої ж слова про те, що Земля – не рабиня, а мати. Сонце – не вітчим, а батько. Ліси – наші брати, ріки і озера – сестри, дощі, вітри, сніги мусять бути добрими гостями. А ми всі – не тимчасові мешканці, а мудрі, дбайливі господарі.
Юлія КРАСКА, вчитель української мови та літератури Переспівської ЗШ I-II ст.