Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

«Стратегія реформування системи шкільного харчування Львівщини у 2024 році»: освітяни області взяли участь у тематичному форумі

Організатор заходу – департамент освіти і науки ЛОВА.

Стратегія  реформування системи шкільного харчування Львівщини  у 2024 році – такою була головна тема обласного Форуму шкільного харчування, який відбувся сьогодні, 3 листопада, на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного бізнесу.

У заході взяли участь керівники всіх рівнів органів управління освітою, представники громад, сфери охорони здоров’я, професійно-технічної освіти, шкільного самоврядування.

«Днями уряд ухвалив Стратегію реформи шкільного харчування до 2027 року. У цьому контексті важливо зазначити, що на Львівщині вже чимало зроблено у справі реформи шкільного харчування, що почалася з ініціативи першої леді Олени Зеленської. Адже коли виділяються кошти на харчування, проте діти відмовляються від нього,  це свідчить про необхідність змін.

Джерелами фінансування реформи шкільного харчування мали б стати державний та обласний бюджети, кошти територіальних громад, міжнародні гранти. За таких умов ми на Львівщині за два роки могли б повністю розв’язати проблему харчоблоків у школах.

Ми бачимо, як опорні кухні, а це приклади Сокаля, Меденич, Борині, можуть забезпечувати шкільним харчуванням одразу декілька населених пунктів. Тобто, не обов’язково робити у кожній школі ідеальний харчоблок. Натомість має бути добре прорахована ефективність інвестицій», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Олег Паска, директор департаменту освіти і науки ЛОВА, акцентував на тому, що навіть у часи війни важливо говорити про здорове харчування.

«Ми повинні проаналізувати систему організації шкільного харчування, подивитись, де ми маємо чи можемо створити добрі опорні кухні, а де може бути кейтеринг. Водночас слід поєднати можливості середніх шкіл, громад, закладів професійної освіти, щоб ефективно використовувати бюджетні кошти. Реформа шкільного харчування визначена одним із пріоритетів для Львівщини на 2024 рік», – додав Олег Паска.

Про важливість і культуру здорового харчування, його головні принципи і правила, специфіку дитячого і шкільного харчування розповіла Наталія Іванченко, генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб  МОЗ України.

Вона повідомила, що за даними ВООЗ наше здоров’я на 70% залежить від харчування. Кожна п’ята смерть у світі спричинена вживанням нездорової їжі та недостатньою кількістю харчових речовин.

«На сьогодні 30% підлітків Львівщини мають захворювання шлунково-кишкового тракту,  українські діти значно менше споживають овочів, фруктів і ягід, натомість багато хліба, цукру і солі.

Ключовими пунктами урядової Стратегії реформи шкільного харчування є підвищення фінансової та інституційної спроможності; відновлення та модернізація харчоблоків; дотримання вимог системи НАССР; розвиток кадрового потенціалу; формування культури здорового харчування.

Для того, щоб зберегти інтелектуальний потенціал нації, щоб формувати резерв сильних і здорових людей, які будь-коли зможуть захисти нашу країну, ми повинні дбати про своє харчування і плекати відповідні навички у наших дітей», – підсумувала медикиня.

Під час Форуму про свої практики і можливості в організації шкільного харчування розповіли Наталя Карташова – директорка Сокальського професійного ліцею, Леся Ковалишин, начальниця відділу освіти, молоді і спорту Сокальської міської ради, Василь Лужецький, директор Меденицького професійного ліцею, Оксана Майхер, начальниця відділу освіти Яворівської РВА, Василь Сало, начальниця відділу освіти Жовківської міської ради, Любов Осміловська, директорка Белзького професійного ліцею.

Також для учасників заходу провели майстер-клас щодо технології приготування якісного харчування, який організувала директорка Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Ганна Балущак.

Exit mobile version