Цього року Година Коду розпочалась у Львівській громаді в тиждень інформатики та тривала 2 тижні – з 5 до 16 грудня. Представники ІТ-сфери провели уроки в школах, де поділились своїми знаннями з молодшим поколінням.
Всього у 2022 році провели 63 уроки Години Коду для близько 2 тисяч дітей.
«Година Коду – світова ініціатива, до якої Львів серед українських міст долучився першим та започаткував таку традицію. Не зважаючи на різні перепони, такі як повітряні тривоги чи відключення електропостачання, уроки у школах все ж відбулись. Година Коду покликана зацікавити школярів сферою інформатики, зробити уроки цікавішими та привести практикуючих спеціалістів до школи. Кожен ментор обирає власну тематику та розповідає учням те, що йому цікаво, та чим він займається в ІТ-сфері. Ініціатива розширилась і на школи всієї громади. Цього року нам вдалось провести понад 60 уроків з менторами. Також долучаються самі вчителі інформатики і стають менторами, дещо змінюючи навчальну програму та ділячись цікавою інформацією на уроках», – розповіла начальниця міського управління ІТ Олена Гунько.
Ініціатива Година Коду відбувається спільно з управлінням інформаційних технологій, управлінням освіти ЛМР та громадською організацією Maker Space Lviv. Долучилась до Години Коду, зокрема, й компанія Global Logic, презентувавши власні програми, як приклад застосування сфери ІТ у житті, у Львівській гімназії «Престиж».
«Ми долучаємось до цієї ініціативи, тому що діти – наше майбутнє. Як компанія, ми розуміємо, що для того, аби бути прогресивними на ринку, постійно потрібна «свіжа кров», яка буде приносити у компанію нові ідеї та нові цікаві рішення. Освіта – це та база, яку ми мусимо закладати в країну, для того щоб розвиватись та рухатись далі», – зазначив Ігор Костів, молодший віце-президент компанії Global Logic і сайт-менеджер львівської локації.
Година Коду цьогоріч відбулась у Львові вже всьоме. Також 1 536 981 757 учнів у світі вже долучились до ініціативи з програмування.