Традиційно, у День журналіста, представники засобів масової інформації вугільної галузі зібралися на семінар, щоби підсумувати рік, поділитися досвідом, окреслити проблеми і знайти шляхи для подолання труднощів, які виникають у ЗМІ.
Оскільки абсолютна більшість підприємств по видобутку вугілля знаходиться на сході України, то й семінари проводились там. В цьому році, вперше за всю історію нашого басейну, семінар відбувся на базі ДП «Львіввугілля». Журналісти зі сходу мали змогу ознайомитись з чудовою природою Галичини, старовинною та сучасною архітектурою міст Львова, Сокаля, Жовкви, Червонограда. В перший день керівник інформаційної служби ДП «Львіввугілля» Марія Коноплицька провела екскурсію для гостей по визначних місцях Львова, яка справила на них незабутнє враження.
5 червня в приміщенні ДП «Львіввугілля» відбулась зустріч журналістів з генеральним директором Миколою Клюкою, начальником відділу виробничих програм Міненерговугілля Валерієм Шепелевичем, головами галузевих профспілок Олегом Турчиним та Михайлом Шаблею.
М. Клюка розповів про роботу держпідприємства, його досягнення, не приховуючи і проблем. Було багато запитань у представників ЗМІ до керівництва ДП «Львіввугілля», на які вони отримали відверті відповіді генерального директора Миколи Клюки, голів галузевих профспілок Олега Турчина та Михайла Шаблі. Валерій Шепелевич проінформував, що приватизація у вугільній галузі має незворотній характер і продиктована вимогами часу. Щодо ДП «Львіввугілля», то програми приватизації цього підприємства поки що немає.
Журналісти вручили генеральному директору М. Клюці сувеніри, книги і буклети підприємств Донбасу. Учасники семінару оглянули експозицію музею «Шахтарська слава». Змістовно про історію вугільного басейну розповіла Марія Коноплицька. В книзі відгуків музею Герої України Микола Гриньов та Олександр Однораленко, що були в складі делегації, залишили такі слова: «С огромным Донбасским приветом горнякам Львовугля. Мы потрясены той человечностью, с которой сотрудники музея относятся к памяти о шахтёрах».
В Червонограді делегація журналістів поклала квіти до пам`ятника загиблим шахтарям, відвідала музей історії релігії, де ознайомилась з виставкою робіт народного майстра Сергія Івашківа. Потім представники преси з працівниками інформаційної служби ДП «Львіввугілля» роз’їхались по шахтах знайомитись з роботою трудових колективів.
А ввечері на базі ОЛК «Ровесник» відбувся семінар, на якому журналісти у відвертій розмові обговорили всі питання, що їх хвилюють. В його роботі взяв участь директор з кадрів ДП «Львіввугілля» Іван Войценко, який поздоровив присутніх з професійним святом – Днем журналіста та зачитав наказ про нагородження і преміювання працівників інформаційної служби ДП.
Начальник відділу виробничих програм Міненерговугілля Валерій Шепелевич вручив журналістам нагороди міністерства та підсумував семінар. Він відзначив, що керівництво держпідприємства, інформаційна служба забезпечили високий рівень проведення цього важливого заходу. Журналісти подякували директорам і представникам шахт за теплий прийом на підприємствах і за можливість зібрати інформацію про роботу передових працівників шахтарського Прибужжя.
Гості також ознайомились з видатною історичною пам’яткою – Крехівським монастирем та древнім містом Жовквою.
Треба сказати, що я брав участь в роботі декількох семінарів й можу сказати, що цьогорічний, завдяки турботі керівництва ДП «Львіввугілля», енергійності, відповідальності і нестандартним підходам працівників інформаційної служби, був на порядок вищим за попередні – по інформативності і насиченості культурною програмою.
Олександр ХАРЛАМОВ.
Фото автора.