Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Комареві відзначили 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Урочисто відзначили жителі сіл Комарева, Волиці, Зубкова 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. 9 березня відбулися святкові концерти, в яких взяв участь зведений хор цих сіл, який виступав в українських народних строях. 3 березня свій виступ, приурочений Дню народження великого генія українського народу  Тараса Григоровича, вдало презентували учні Волицької школи. Його організатори досконало продумали кожен номер програми, де пісенні виступи учнівського та педагогічного хорів перепліталися з інсценізаціями творів поета. Варто відзначити цікаве і неординарне оформлення сцени, використання проектора. Захід був настільки хвилюючим, що не залишив нікого байдужим. У цьому велика заслуга дирекції школи та педагогічного колективу, зокрема, вчителів української мови та літератури  Наталії Іванчини, Ніни Фляк, Ольги Чоп.

8 березня концерт зведеного церковного хору побачили жителі Великого. В кожному селі у програмі були як пісні Шевченка, так і народні. Однак була й своя відмінність: виступали місцеві школярі, вихованці садочків, випускники, керовані їхніми організаціями. Тут виголошували вірші, сценки, виконували пісні. Зокрема, запам'ятався усім виступ в Зубкові бандуристки Богдани Феницької. Зведений хор трьох сіл, керований досвідченими диригентами Галиною Антонюк і Галиною Дубик, виявив себе на сцені усіх Народних домів досить оригінально і успішно, про що свідчили тривалі оплески глядачів. Вдалою була програма концертів, яку підібрав оргкомітет, в складі ведучої програми Галини Ващук, диригента хору Галини Антонюк, Галини Дубик і завідувачів Народних домів Комарева та Зубкова Михайла Антонюка та Ганни Пук й завідувачів бібліотек Волиці, Комарева та Зубкова Марії Поспіх і Ярослави Галушки.

Після виступу у Зубківському народному домі, зведений хор автобусом прибув у Волицю. Тут перед пам'ятником Т. Шевченку зібралася громада з •о. Іваном Бігуном, одразу після церковного Богослужіння. Свято розпочалося дзвінкоголосим "Заповітом”. Вела програму Галина Ващук. Під звуки пісні на Шевченкові слова директор ПАФ "Білий Стік" Олег Іванчина, Волицький сільський голова Надія Білик, вихованці Волицького і Комарівського садочків та учні Волицької школи поклали вінки до підніжжя Кобзареві.

Далі біля пам'ятника Т. Шевченкові аматори художньої самодіяльності та всі охочі поїхали до Комарівського народного дому. Перед концертом відбувся схід села, де сільський голова Надія Білик прозвітувала за проведену роботу за 2013й рік, вела мову про наболілі проблеми, які стосуються життєдіяльності села. Своїми думками та пропозиціями поділилися сільські депутати й директор ПАФ "Білий Стік" Олег Іванчина. Жителі мали змогу поставити запитання сільському голові та висловити свої пропозиції щодо збору сміття, утримання кладовища та підготовки села до Великоднїх свят.

Опісля автор цих рядків читала вірш відомого різьбяра і поета Леонтія Литвина "Світанок нації", приурочений ювілею Т. Шевченка. Згодом почався концерт, де серед низки творів хор майстерно виконав пісню "Думи мої, думи мої". Вдало було придумано: сидить перед хором на пеньочку Тарас Шевченко з пером і папером, цю роль виконав Мирон Ващук з Зубкова, замислився, пише… Після останнього куплету Тарас виголошує: "Думи мої, думи мої, ви мої єдині, не кидайте хоч ви мене при лихій годині! Прилітайте сизокрилі мої голуб'ята, ізза Дніпра широкого у степ погуляти…"

І це був не єдиний ліричний відступ. Наприкінці пісні "Садок вишневий коло хати", коли злинули слова "…та соловейко не затих…"  було добре чути тьохканняспів соловейка. Хор майстерно виконав пісні "Сонце заходить, гори чорніють", "Ой три шляхи широкії", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Учітеся, брати мої" , "Родимий краю, село родиме".

Крім хору вдало виступили чоловічий та жіночий ансамблі, особливо дует Марії Грицай із дочкою Галиною. Також інсценізували уривок з поеми "Тополя"  учасники Стефанія Антонюк, Олеся Білик, Світлана Трибух, Світлана Стецюк. Остання ще майстерно декламувала вірш "Розрита могила".

Після виконаного церковного гімну "Боже, великий, єдиний" виголошено рядки автора цієї статті: "Хто нас не вставив на коліна, ким не стогнала лиш земля, і все ж  не вмерла Україна і вічно житиме вона!" Після цих слів звучав гімн "Ще не вмерла Україна", який виконали хор та увесь зал. Отець Іван Бігун, Надія Білик і Олег Іванчина подякували хору та вручили кошик квітів.

А 9 березня після концертів у трьох селах Олег Іванчина заспонсорував усім учасникам святкового дійства вечерю у комарівському кафе, яку отець Іван Бігун благословив молитвою "Отче наш". Він згодом подякував усьому зведеному хору за прекрасні вдалі виступи. За добрі справи в ім'я народу, громади, сіл Волиця і Комарів подякували Олегові Іванчині й поважні гості  скульптори пам'ятника Т. Г. Шевченку у Волиці  Микола Король із сином Тарасом. До них доєдналася й автор цієї публікації, яка акцентувала увагу на великій патріотичній роботі директора ПАФ Олега Іванчини, яку він веде упродовж свого керівництва. Бо де ще за півроку постав пам'ятник великому Кобзареві з облаштованою площею: з світильниками, лавочками, гарною огорожею. Олег Іванчина подбав, щоб це місце стало улюбленим для жителів села, щоб тут восени милували око хризантеми, а зараз  синьожовті братики. Директор ПАФ не шкодував і дотепер не шкодує свого здоров'я, сили, енергії, хоч має чимало господарських справ на території свого господарства. І побажала, щоб Господь додавав йому сил, здоров'я і натхнення у роботі та усіх добрих починаннях. Присутні подякували й водієві Іванові Пуку за довезення хору на репетиції у Волицьку школу, а також на святкування ювілею поета.

Підготовка та відзначення свята великого Кобзаря об'єднала села в любові, пошані до поета та його слова. Адже Шевченко наголошував: "Наша дума, наша пісня не вмре, не загине… От де, люде, наша слава, Слава України!".

Марія КОРОЛЬ,
учасник зведеного хору, виховник Юнсічі куреня ім. П. Сагайдачного Волицької школи.

Exit mobile version