Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Сокальському Народному домі відбулось Шевченківське свято

Шевченківське свято у районному Народному домі пройшло на високому професійному рівні, де гармонійно переплелися талант, душа і любов до безсмертного слова Кобзаря. І цього разу глядачам було на що подивитися й що послухати. 

Концертна програма розпочалася "Заповітом", який дзвінко заспівав хор хлопчиків та юнаків Сокальської дитячої школи мистецтв ім. В. Матюка (керівник Олександра Капелусь). Оплесками присутні нагородили виконавців й за інший твір  "Ой місяцю, місяченьку". А далі номер за номером глядачі мали змогу осягнути велич Шевченкового слова, відкрити для себе якусь нову грань його таланту. Про це подбали організатори дійства, які вклали у сценарій душу, намагаючись, щоб кожен торкнувся творів Тараса Шевченка, пройнявся їхнім духом. Вели програму методист районного Народного дому Уляна Гнідик та вчитель НВК ЗШ І-ІІІ ступенів №4 ліцей" Лариса Кровіцька. 

Кожен з нас посвоєму відкривав для себе поета, його творчість… Про це щиро сказала у своєму вірші "Тарас Шевченко" сокальська поетеса Любов Бенедишин. Майстерно прочитала вірш Дарини Сімонової “Не говоріть мені, що Україна Малорось” Наталія Шевчук, а Романа Шевченко декламувала уривок з поеми “Неофіти”. Здавалося, що кожен рядок вона перепускала, наче скрізь душу. І ті звучали якось поособливому… Недарма кажуть, що у словах Т. Г. Шевченка є невидима сила, яка додає сили духу та кличе до боротьби за правду. Про це була й пісня "Шевченкові слова", яку виконав дует Ольги Шевчук і Василя Пасічника. Про те що знають, люблять та шанують Тараса Григоровича розповіли й маленькі сокальці  вихованці дитячої дошкільної установи №9, які підготували літературномузичну композицію "Ми діти твої, Кобзарю".

Слова про творчість Тараса Шевченка, яка актуальна й нині, виголосили голова РДВ Олег Кожушко, голова районної ради Ігор Дацюк, міський голова Богдан Зарічний.

А на сцені линули могутньо та величаво пісні на слова Кобзаря, які знайомі кожному українцеві змалку. Ірина Грабова і Богдана Саганська заспівали пісню "По діброві вітер виє". Найпотаємніших струн душі торкнулися пісні "У перетику ходила" і "Єсть на світі доля" на слова Т. Г. Шевченка у виконанні тріо бандуристок та ансамблю бандуристів Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка (керівник Надія Козій). Теплими оплесками зустрічали глядачі народний вокальний ансамбль "Гармонія душі" Народного дому с. Перв'ятичі (керівник Галина Микитюк) та народний ансамбль пісні й музики "Княжий" Народного дому м. Белз (керівник Любов Плахтина), які виконали пісні на слова Кобзаря "Зацвіла в долині", "Не щебечи, соловейко", "Тече вода в синє море". Сокальчани мали змогу насолодитись співом обдарованих молодих виконавців Богдани Саганської та Ірини Грабової, які виконали соло: перша  "Садок вишневий коло хати", друга  "Плавай лебедонько". Зал “скупав” їх в щедрих оваціях. Закінчилося Шевченківське свято виступом хору "Надбужжя" Сокальського районного Народного дому (керівники Богдан Кійко, Роман Козярський), який велично виконав "Реве та стогне Дніпр широкий". 

Після концерту всі дружно під звуки духового оркестру районного Народного дому пішли до пам'ятника Т. Г. Шевченка. Колону очолили священики та очільники влади з корзинами квітів та вінками. Вони віддали шану Героям Небесної сотні та поклали вінки до підніжжя пам'ятника великому Кобзарю. Опісля митрофорний протоієрей, настоятель храму св. ап. Петра і Павла отець Ярослав Кащук пригадав тяжке життя Т. Г. Шевченка, його любов до свого народу, до України. “Ми маємо пам'ятати його слова, бути українцями та любити свою землю та народ, жертовно служити Україні. Ми можемо почерпнути віру в Біблії та в Кобзарі. А віра нам потрібна, як ніколи, і сила духу”,  підкреслив він.

Духовий оркестр районного Народного дому виконав добре знайомі мелодії пісень на слова Т. Шевченка "По діброві вітер виє", "Реве та стогне" та інші. Їх підхопили присутні. Сокальці не розходилися: хто читав у колі друзів улюблені вірші поета, хтось слухав музику… 

Ми низько вклоняємось тобі, Тарасе, за твої безсмертні твори, на яких виховувалися, виховуються і будуть виховуватися українціпатріоти. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Exit mobile version