20 лютого, о 10 годині в Сокалі біля стели пам’яті Героям Небесної сотні зібралась численна громада міста, духовенство, громадські активісти, щоб віддати належну шану мужнім учасникам Революції Гідності, які загинули, захищаючи ідеали демократії та європейське майбутнє нашої держави, – про це повідомили Голосу Сокальщини на сайти Сокаль та Сокальщина.
Разом з ними, помолитись за душі померлих Героїв прийшли представники влади міста та району: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко, заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук, міський голова Сокаля Вадим Кондратюк, секретар Сокальської міської ради Ігор Сидор, а також народний депутат Олег Мусій і депутат обласної ради Сергій Касян.
Після поминальної служби в кафедральному соборі первоверховних апостолів Петра і Павла, священики відслужили панахиду за загиблими героями Майдану та полеглих у Дебальцевському котлі. Адже в ці дні виповнилось 4 роки з дня виходу сил АТО з Дебальцевого Донецької області. Тоді з запеклими боями українські військові покинули місто, де впродовж тривало часу стримували атаки російських окупантів.
Після панахиди до присутніх звернулись митрофорні протоієреї, священики Ярослав Кащук та Володимир Жарський. Також слово надали учасникам Майдану Вадиму Кондратюку, Андрію Мандрику, та народному депутату Олегу Мусію. Школярі прочитали вірші, присвячені Небесній сотні.
Усі учасники жалобного віча, перенеслись спогадами у той трагічний для країни час та хвилиною мовчання згадали усіх, хто віддав своє життя за Україну. Тужливо і скорботно лунала пісня «Гей, плине кача….» – жалобний гімн Майдану за Небесною Сотнею. Під її мелодію присутні поклали квіти та лампадки до підніжжя стели, а також долучились до всеукраїнської акції «Ангели пам’яті». Школярі витнули з паперу символічних білих янголів, які роздали присутні і усі спільно розвішали їх біля пам’ятного знаку.
Нагадаємо, що саме в ці дні, 18-20 лютого, п’ять років тому, під час Революції гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. А загалом, з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».
Відтак, щорічно 20 лютого, згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні», в Україні відзначають День Героїв Небесної сотні.